Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    Sziasztok,

    Megjött az új gépem, és gondoltam, hogy feltelepítek egy Windows 7-et. A telepítés sikeres volt, minden megy, kivéve a hálózat, azzal gondom van.

    Egy rooterrel van megosztva a net, és minden korrektűl futott akár 3 gépen is egyszerre. Aznoban az új gép sehogy nem talalál hálózatot.(Ez nem teljesen igaz, de majd később)

    A hálókártyám egy alaplapra integrált gigabites. (Gigabyte MA770-UD3 F5-ös BIOS-sal)
    A rooterem: SMC7004ABR elég öreg egy darab, de eddig semmi gond nem volt vele.

    A Windos néha jelzi, hogy talált valami ismeretlen hálózatot. Dolgozik rajta egy kicsit, majd megunja és kapok egy kis háromszöget felkiáltójellel. Néha átvált arra, hogy nincs hálózat. Ezt úgy szokta váltokatni 5 percenkét.
    Járt az alaplaphoz egy program, amivel lehet diagnosztizálni a hálókártyát. Az folyamatosan azt írja érpáronként, hogy rendesen csatlakoztatva van a kábel.(Ha kihúzom, természetesen szól, hogy ki van húzva.)

    Egyszer azonban egy órára összejött a dolog, minden pöpecül ment, letöltöttem egy két tesztprogramot internetezgettem, majd gondoltam kipróbálok egy MMO-t. Az is ment jól, a latency a szokásos volt, de sajnos 5-10 perc múlva kidobott, hogy megszakadt a kapcsolat. Megnéztem, és a windows megint játszotta az ismeretlen hálózat játékát, így engem nem hagyott. :)

    Sajnos tegnap este még kevés időm volt, hogy mindent kipóbáljak, de arra gyanakszom, hogy nem tud rendsen kommunikálni az hálókártya a rooterrel, mert más sebességen próblálnak kapcsolódni.

    Van valakinek ötlete mi lehet a hiba? Valóban rooter probléma, vagy inkább szoftveres hiba? Van valakinek valamilyen diagnosztikai ötlet?

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Ghoosty #3031 üzenetére

    Megoldódott a problémám. Leírom, mi volt, hátha más tud belőle tanulni.

    Tegnap este hazamentem, majd bekapcsoltam a gépet, és minden tökéletes volt. Meg is örültem neki. Azonban az örömöm megint kb 1 óráig tartott. Ugyanaz a hibajelenség fellépett. A legviccesebb az egészben, hogy még csak a szobámban sem voltam, mikor újra előjött.

    Megint elővettem azt a kis programot, de az mindent rendben talált. Javasolták egy másik topikban, hogy próbálkozzak Advanced Sharing beállításokkal. Nézegettem őket, de nem sok hasznosta találtam.
    Feltünt, hogy most többet van nincs hálózat módban, mint ismeretlen hálózatot találva. (de szép magyar mondat lett.)
    Ekkor megint nézegettem azt a diagnosztizáló programot. Többször frissítgettem, mikor egyszer csak azt mondta, hogy csak 1 érpár csatlakozik. Majd újabb frissítésekre megint minden rendben volt. Szerencsére volt otthon mégegy kábel, mondom megnézem azzal is.
    Azonnal megoldódott minden. Sajnos nincs lehetőségem megnézni, hogy a Widows 7 ennyire érzékeny vagy hirtelen tényleg történt valami a kábellel.

  • Ghoosty

    őstag

    Már próbálkoztam a router topicjában, ahol nincs túl nagy pörgés, így nem kaptam választ.(TP-LINK TL-WR842ND)
    A problémám tömören annyi, hogy hiába dugom rá a nyomtató-t (Xerox Phaser 3130) az USB portra nem világít a led, hogy érzékelné, hogy rá van dugva. A gépről közvetlenül működik a nyomtató, azonnal szól is, hogy új hardvert talált stb. A router USB-s portja is működik, mert az USB-s vinyót megtalálja. A kábel sem lehet gond, mert ugyanazt használtam végig. Van valakinek bármi ötlete, hogy mi egyéb dolog lehet a gond?

  • Ghoosty

    őstag

    válasz szbalogh #9686 üzenetére

    Ha a belső hálózat működik, csak net nincs akkor,nézd meg, hogy elérhető-e ez a cím:

    http://pcreg.upc.hu

    Ha igen, akkor csak rossz mac cím van beregisztrálva és újat kell regisztrálnod.
    Ha nem, akkor valami más gond is van.

Új hozzászólás Aktív témák