Új hozzászólás Aktív témák

  • Tompika777

    senior tag

    Sziasztok!
    A problémám először a Telekom mobil szolgáltatások topikban vázolta, sajna ott nem lett rá megoldás, így itt is megprobálom, mivel nagyjából leszűkítettem a router re.
    A lényeg, hogy átmeneti megoldásként, mivel más nem érhető el a településen mobilnetet használunk. Vásároltam egy új SIM kártyát, egy Huawei E3372 Lte stickeg, és a Telekomtól egy D-LINK dwr-118 1200ac routert. A problémám az, hogy ha sebességet mérek, akkor a letöltési sebesség sem aplikacion sem weboldalon mérve sem megy 2-3Mbit/s fölé, míg a feltöltés simán 30-40-50 Mbit/s.Az értékek valószínűleg falsok, legalább is a letöltési az biztos, hiszen YouTube-on 1080p/60 as videót is akadásmentesen játszik le a telefonom a routerre kapcsolódva. Viszont valami nem kerek, mert viszont van, hogy weboldalak érezhetően lassabban töltődnek be,és van, hogy böngészőben videó lejátszáskor még 360p-s videók is akadoznak.A stick hibáját sikerült kizárnom, mivel hétvégén egy laptopba önállóan bedugva 40Mbit/s körül stabilan volt a letöltési sebesség. Innentől kezdve más csak nem bohóckodhat, mint a D-LINK router.A kínált két frekvencián külön-külön is próbáltam mérni, semmi változás nincs, jelenleg a 2,4 GHz-es sáv tiltva van rajta és csak az 5GHz van használatban. Egyéb beállítás nem lett módosítva, csak a WiFi neve és a jelszó. Már átnéztem a beállítási lehetőségeket, de semmi érdemlegeset nem látok, azért is fordultam ide, hátha van valakinek ezzel kapcsolatban konkrét tapasztalata.

Új hozzászólás Aktív témák