Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    Üdv!

    Korábban talán már írtam ide a problémámmal, de még azóta sem oldódott meg...
    TP-Link MR3220_v2-as routerről van szó, WPA2-Personal titkosítás (nem tudom számít-e?).
    Hibajelenség: - szakadozó Wi-Fi, korlátozott kapcsolat...van, h egy hsz-t sem tudok megírni a PH!-n, mert mindig újra be kell jelentkeznem... :W

    • kijött hozzá idén két új firmware [link], felraktam szépen sorban őket (factory defaults stb. megvolt)
    Eleinte úgy tűnt mintha javított volna rajta, de aztán kiderült, h mégsem...
    • ha megszakad a kapcsolat, v magától helyreáll pár perc után, v csak router ki-be kapcsolás, böngészőből újraindítás oldja meg. Ilyenkor másik eszközön, pl. okostelón, tableten sincsen net, ezért is gyanakodom a router hibájára
    • ha rámegyek Windowsban (7 és 8.1, de 10 TP alatt is csinálja) a hibaelhárításra, legtöbbször vagy a hozzáférési pontot (router) jelöli meg hibaforrásnak, v kiírja, h a DNS-kiszolgáló nem válaszol...
    • gyári oldalon Dynamic IP van beállítva, ha Static-ra állítanám (1x próbáltam és dettó uaz volt..), akkor meg többi eszköz nem tudna fecsatlakozni, v nem is tudom hogy van ez pontosan. Próbálgattam WAN preferált +3G/4G módot, illetve csak WAN only módot, de mindkettőnél jelentkezik a hiba...régióhoz Hungary van beállítva mindenhol. Csatorna automatikus, de ha fixre (pl.1-re) állítom, az se oldja meg, akkor is előfordul
    • reseteltem is már többször, az se hozott javulást, max egészen rövid időre csak
    • nagy zavaró tényezők nincsenek, InSSider szerint is csak egy hálózat van a közelben, ami fixen a 6-os csatornán van, én meg általában 1,11.
    • falak stb. vannak, illetve routertől is pár szobával arrébb használom a Wi-Fi kapcsolatot, de ha nálam megszakad, akkor a router melletti szomszédos szobában is korlátozott a kapcsolat.

    Ajánlottátok korábban a jelsokszorozót (wifi repeater), esetleg openwrt, gargoyle, tomato stb. firmware-t, de nem tudom előbbinek lenne-e értelme, ha már eleve routerhez közel is szakadozik...Utóbbi meg max csak végső megoldásként jöhetne szóba, de koránt sem biztos, h beválna.
    Lehet ezzel vmit kezdeni, a router alap felhasználói felületén, v egyéb helyen állítva, v tényleg ennyire atomszarok az MR3220-asok :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák