Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    Nana mindenki engem akar előzni? ;] :P

    Geller: Told neki már nincs sok hátra...

    lyzzard: Ma már megelőzöl ahogy látom, de ne hagyd hogy Geller megelőzzön.. :DD

    Kertiparty alatt elszállt a net, de szerencsére a fényképezőgépért bejöttem és mielőtt kifogyott volna a csomag sikerült megbirizgálnom.
    Viszont ebben a kánikulában a gép pár fokkal még jobban befűti a szobát, úgyhogy lehet csak akkor járatom majd rozival, ha enyhébb idők lesznek (estefelé, hajnalban). Ha nem abba a szobába aludnék ahol az ágyam van tojnák rá, de így kicsit szauna feelingje van a dolognak. :U

    Ja és jótanács Mindenkinek!:
    Más évszakban is de most különösen figyeljetek a hőfokokra... + ráérős időtökben tapizzátok meg az alaplapot.... (akinek PC-je van), hogy nem melegszik-e nagyon 1-2 cucc.
    Különösen ajánlom a procifoglalat melletti borda (pwm feletti ha van), valamint a mellette levő tekercsek, kondik tapizását.
    Az északi híd és a memória tapogatása sem árt, ha nagyon forró, akkor 50°C feletti kb... valamint az északi híd és a ramok melletti feszellátó áramkörök (kondik, tekercsek, pwm-ek) tapizását. I7 topikban sok embernek lett instabil a cuccos és írtak érdekes dolgokat. Sokaknak ugye monitorozható az alaplap és míg az északi híd nagyjából elmegy hőfokon ketyeg, addig a proci környékén levő áramkörök fortyognak (ez nem csak i7-es felhasználóknál jön elő) procihűtő és ventilátor függő.. ugyanis gyakran nem kerül oda friss levegő illetve nem mozog és ilyenkor jön a gubanc. HSM megleste a szilárdelkókra vonatkozó leírásokat és 105°C-on a kondik 2000 üzemórát bírnak ami kb 84 nap folyamatos üzem... szóval ésszel, kisebb hőfokon sokkal tovább bírják a cuccok. Ha valamit forrónak találtok, akkor érdemes javítani a ház szellőzésén, vagy a kritikus területre levegőt fújatni...
    Ja és ilyenkor ugye jobban porzik (a vese is :DDD ), így érdemes portalanítani a gépet.
    Ha hetente takarítod a szobád, vagy max 2 hetente, akkor is érdemes évente minimum 3x elvégezni.. nálam nyár elején, ősszel és tél derekán szokott ez bekövetkezni... de lehet sürítem a dolgot, mivel mindig jó poros a gép belseje.. :B

Új hozzászólás Aktív témák