Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    Sziasztok!

    Robotporszívó beszerzése előtt állok.
    Tundátok kérlek abban segíteni, hogy vajon a szállópor mennyiségét is csökkenti egy ilyen porszívó? Kevesebbett kell a bútorokat törölgetni, amiatt, mert minden nap megy a porszívó és felszedi a padlóról a port és még fel is töröl, vagy ebben ne reménykedjek?

    Köszönöm!

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    Köszönöm mindenkinek!

    Megrendelve a földszintre egy Roborock Q Revo.
    Mivel a földszint nálunk intenzívebben van használva ezért mindenképpen olyan robotot szerettem volna, ami mop funkcióval rendelkezik és emellett értékelhető mennyiségű vizet használ, valamint képes a mop öblítésére, tiszítására és szárítására, így talán kevesebb az esély arra, hogy csak szétkeni a koszt.
    Gondolkodtam nagyon az S8 Pro Ultra-n, de aránytalanul drágának éreztem a Q Revohoz képest. Utóbbi esetében a tesztek alapján az aladályok felismeresében szerepel gyengén, viszont mivel se kábel, se elszórt dolgok nincsenek nálunk a földön, így ez sokadlagos szemponttá vált.

    Az emeletre valószínűleg egy sima S8 fog kerülni, mert jó lenne ott is a feltörlés, viszont lényegében csak aludni és fürdeni járunk fel, úgyhogy itt már nem volt lényeges a vizes tartály. Az önürítő portartály nélkül mennyire komfortos az élet?

    Terveim szerint az emeleten naponta menne a porszívózás és három naponta a felmosás/törlés, ami azt jelenti, hogy három naponta biztosan hozzá kell nyúlnom a mop miatt a géphez. Gondolom ennyit simán kibír a belső portartály is?

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Krilehor #24637 üzenetére

    Szia!

    Nálunk a földszinten egy Q Revo, az emeleten egy S8 takarít. Lassan két hete használjuk őket, úgyhogy hamarosan írok majd egy rövid oszzefoglalot a tapasztalatokról.

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz yetijetnyak #24645 üzenetére

    Mi az emeletre vettünk egy sima S8-at, nagyságrendileg 40+ négyzetméternyi padló és szőnyeg felületet takarít.
    Ütemezetten működik, ami azt jelenti, hogy hétfőn, szerdán, és vasárnap teljes porszívózás, valamint fürdő (12 m2) felmosás a program, pénteken pedig teljes porszívózás és teljes felmosás (42 m2).
    Mivel az emelet alapvetően alacsonyabb igénybevételű (alvás, tisztálkodás), ezért nekünk a teljes értékű felmosás nem volt szempont.

    A jelenlegi gyakorlat szerint heti egyszer:
    - ürítem a portartályt
    - utántöltöm a vizet
    - kimosom a mopot mosógépben
    - átnézem a hengereket és letakarítom a robotot

    Minden felmosás után (heti négyszer):
    - leveszem a mopot száradni, majd másnap visszarakom

    Ez utóbbi a legmacerásabb, de a mop sokkal gyorsabban szárad, ha nincs a roboton. Azt még nem próbáltam, hogy rajta hagyom, igazából nem nagy dolog leszedni és visszarakni, kb. 1 perc alatt megvan.

    A földszinti Roborock Q Revo valamivel kevesebb gondozást igényel.

    A földszinten minden nap van egy teljes porszívózás, valamint hétfőn, szerdán, pénteken teljes felmosás is. A forgó mopok érezhetően több vizet használnak a felmosáshoz, mint a rezgő mopos S8. Az S8 esetén kb. 1-2 perc a száradási idő, a Q Revo esetén 3-4 perc.

    A Q Revo lényegesen több vizet használ a mop mosása miatt. Egy tartály, nagyjából két teljes felmosási ciklusra elég úgy, hogy 15 percenként öblíti át a mopot a robot.

    Henente egyszer-kétszer:
    - ürítem a koszos vizes tartályt és töltöm a tiszta vizes tartályt

    Heti egyszer:
    - kimosom a mopot mosógépben
    - átnézem a hengereket és letakarítom a robotot

    A porzsákot egyelőre még nem ürítettem.

    [ Szerkesztve ]

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz yetijetnyak #24649 üzenetére

    Azért nem tapasztalok ilyet, mert az emeleten maximum finom porral talalkozik a robot.
    A földszintre kevés lenne az S8, ott már reális az, hogy a bejáratnál osszeszed valamit a mop es öblítés híján viszi minden fele.
    Nyilván lehet állítani a helyiségek takarítási sorrendjét es lehet szépen haladni az egyre szennyezettebbek felé, de nyugodtabb vagyok, hogy a Revo képes obliteni akar minden helyiség felmosasa utan is.

    Karcolast megmodom őszinten nem is neztem, de világos színű a laminált padló, igy valoszinuleg észre sem vennem.

    Hajszálakkal mindkét robot jól boldogul, főleg az emeleti fürdő kritikus ilyen szempontból, de egyelőre hibátlanul szed össze mindent es a hengerre sem teketedett fel semmi.

    Az S8-nak érezhetően jobb a navigacioja es szépen felismeri az akadályokat is: hosszabbító, kábel, szék, mérleg es ezeket jelzi a terkepen is.

    Tükröket egyik robot sem szereti, tükrök elé oda kell rakni egy láthatatlan falat, hogy ne akarjanak folyamatosan atkelni rajtuk.

    Hosszú szálú szőnyegeket a Revo tesztek alapján jobban takarit, de csodát nem kell tőlük várni. Nekunk egy 10 eves erősen letaposott szőnyegunk van a nappaliban, azt kepes egy kicsit felborzolni, nyilvan a felületi szennyeződéseket is felszedi, de melytisztitast nem kell tőlük várni.

    A Revorol meg annyit, hogy nem szereti a szánkótalpas székeket. Atmegy rajtuk, de takarítás szempontjából erősen kerdeses az eredmemy.

    Összegezve mindkét robotot szeretjük, a Revo nekünk tisztább erzest nyújt, de lehet hogy ez csak az elhasznalt viz mennyisege miatt van.

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz yetijetnyak #24649 üzenetére

    Majd gép elől meg irok, mobilról kinszemvedes nekem a gépelés...

    [ Szerkesztve ]

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák