Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lex Icon

    senior tag

    válasz Williamgrant #9202 üzenetére

    "ha muszáj feltörni akkor pedig olcsó a díja. (-1% asszem)."
    2019.06.01 után kötött PMÁP-nak 2%, de adómentes a kamat, ha likvidebb kell, akkor MÁP+, annak 0,25% a feltörési díja, de kamatfizetés utáni 5 napban 0%.

  • zharkanyi

    tag

    válasz Williamgrant #9202 üzenetére

    Van állampapírban, TBSZ-szel kombinálva némi megtakarításunk. Természetesen a Webkincstár-at használjuk, hogy kényelmes és ingyenes legyen.

    Hát ha láttál már áttekinthetetlen és szar rendszert akkor ez az. Ne futtassátok már, hogy kényelmes és egyszerű!

    PMÁP-om és BMÁK-om is van. Az új MÁP+ ugyan nincs, de inkább nem is kérek már belőle.
    Az egy dolog, hogy a számára kifizetésre került hozamot mindig csak újabb féle állampapírba tudom fektetni, így pár év után már a hozam hozamának hozamáról is kell döntened, ami iszonyú macera. Szorozd mindezt fel 5 TBSZ-szel... Horror. Van vagy 7 féle állampapírom, TBSZ számlánként 3-5 féle...

    No meg akkor ott vannak a vételi/jegyzési árfolyamok. Ha utána akarsz számolni, hogy tényleg annyi-e a kamat, mint írják akkor még közgazdász diplomával is megizzadsz.

    Az már részben csak az én szívásom, hogy kezdetben a PMÁP-ot preferáltam, ami infláció + kamatprémium. No most az emelkedő kamatkörnyezetnek hála (defláció is volt korábban) én évről évre 0% körüli reálhozamot realizálok. Persze ha fordulna a trend, akkor nyernék, de azért valahogy mindig pont akkor számolnak kamatbázist, mikor legrosszabbul jövök ki.

    Szóval lehet a biztonsággal és az ingyenességgel hirdetni az államkincstárt, de az egyszerűséggel semmi esetre sem.
    Sokkal áttekinthetőbb és könnyebben kezelhető egy brókercégnél vezetett értékpapírszámla és azon egy ETF, mint az államkincstárnál tartott pénz.

Új hozzászólás Aktív témák