Új hozzászólás Aktív témák

  • igergo19

    tag

    Sziasztok!

    Nem olyan régen kezdtem használni a Revolutot, és azt a furcsaságot vettem észre, hogy ha az átváltó funkcióba belépek és például kiválasztom, hogy forintot váltson euróra, akkor ha többször oda-vissza váltogatom, akkor egyre kevesebb lesz a pénz. Ami még rendben is lenne, ha ezt egy banknál vagy pénzváltónál csinálnám meg, ahol ugye külön van vételi és eladási árfolyam. Viszont a Revolut-nak éppen az az egyik lényege, hogy középárfolyamon vált, valamint tudtommal az átváltás ingyenes (azt hiszem hétköznap), tehát semmiféle egyéb költségnek nem kellene ott lennie. Tehát ebben az esetben nem az lenne a logikus, hogy akárhányszor váltom oda-vissza, mindig ugyanazt az eredeti forint összeget kapom vissza? Nyilván ha, akár másodpercenként változik az árfolyam, akkor ebből adódhat különbség, de ettől tekintsünk most el, hiszen így akár több is lehetne a visszaváltott forint, de a valóságban a sok oda-vissza váltástól csak kevesebb lesz folyamatosan. És erre egész egyszerűen nem találok magyarázatot. Persze más pénznem párokkal is próbáltam és ugyanez volt az eredmény. Előre is köszönöm, ha elmagyarázza ezt valaki nekem. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák