Új hozzászólás Aktív témák

  • szabo.csabi

    tag

    válasz szabo.csabi #3218 üzenetére

    Nem túl jó az angolom és / vagy értetlen vagyok, segítsetek már kérlek kibogozni a sztorit ...

    Airbnb-t fizettem elvileg EUR-ban, azaz EUR-ra volt állítva az Airbnb oldala, bár nem tudom ez a mérvadó-e hogy milyen pénznemben terhelik majd a kártyám? Revolut kártyával fizettem de csak HUF volt rajta, se EUR se más. Viszont a HUF zseben úgy látszik, mintha EUR terhelés lett volna (HUF összeg alatt EUR összeg, amit fizetnem kellett) s ha kiszámolom akkor kb. 327 HUF/EUR árdolyam jön ki eredményül.

    Chaten az alábbi mondta a live agent:

    "Generally, when making a payment to merchant, it is the merchant that charges you, ot your banking provider. In this case, I can see that you were charged in HUF, because the merchant recognized a foreign card, therefore it used it's own echange rate (which is always higher than the Revolut echange rate) and applied it in order to charge you."

    Aztán értetlenkedtem egy sort és írta ezt:

    "Let me elaborate, because this can be somehow confusing: merchants use card payment services to charge you. Imagine you go to a restaurant in New York, and they have to charge you in USD. They use a card payment service that, as a way to improve the service provided, offers you (or does not) to convert the funds to GBP and charge you in so you know the exchange rate in the spot. This is originally well intended and useful, but however, some companies do convert the funds at a BAD echange rate that we cannot control. In this case, the funds already arrive in GBP to your Revolut account and we cannot control any rate provided before that."

    Szóval akkor HUF terhelés történt, csak HUF volt a Revolutomon mégis EUR tranzakció látszik és rossz árfolyamon átváltott HUF összeget terheltek? Vagy ezaz egész irreleváns mert Airbnb észlelte, hogy a Revolut kártya "külföldi" kártya, ezért azt a kibocsátó szerinti pénznemben akarta terhelni (GBP) és a HUF összeget átváltotta GBP-re majd azt vissza HUF-ra és azt terhelte be ... vagy mi van?! Nem értem ...

Új hozzászólás Aktív témák