Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shifty01

    tag

    Hi
    Azt szeretném megkérdezni, hogy érdemes-e K-s processzort vennem avagy sem.
    Asus Gtx 760
    8gb 1600 CL 8
    i5 4570-t néztem ki korábban.
    Viszont felmerült bennem a kérdés, hogy mi lenne ha vennék 1 asus Maximus VII Ranger-t és 1 i5 4670k-t
    A Táp az pedig ez lenne:
    [link]
    A 4570-el megáll a rendszer össz fogyasztása 250 környékén vagy alatta terhelés alatt.
    A helyzet az, hogy a 4570 és a 4670k is 84W-os TDP-vel birnak tehát ennél egyik sem fogyazthat többet.
    Tehát ha tuningolnám a processzort akkor sem menne 84W fölé a processzor fogyasztása. vagyis tápot nem kell ujat néznem ha K-s processzrot veszek igaz?

    Az lenne a kérdésem, hogy játékokban lenne érdemi különbség 1 tuningolt i5nek 1 gtx 760 társaságában full HD felbontás melett 1 monitorral 1 i5 4570 el szemben.
    Mert nekem azt mondták a 4570 vigan kihajtja a gtx 760at, ergo nem kell erősebb processzor. Vagy tévedek?
    Érdemes lenne tuningolni és magasabb órajellel jatszani 1 ilyen vga mellett?
    A vga már megvan szoval az fix.
    Persze tudom vannak CPU intensive játéko és alkalmazások ezek logikusan jobban futnának 1 magasabb orajelű procin, de átlagosa na játékok terén lenne-e javulás avagy sem?
    Azért érdekel mert az i5 4570 már alapjába véve nem gyenge viszont felmerült bennem ez a kérdés

  • Shifty01

    tag

    válasz NFree #13855 üzenetére

    Lenne segitségem tuningban nem én csinálnám, hanem egyik ismerősöm aki tapasztalt tuning terén.
    A fogyasztás még igy is 300 körül tetőzik tehát akkor a táp elég lenne gondolom, vagy jobb ha van több tartalék?
    Mire gondolsz mikor azt mondod, hamarabb purcan ki a vga?
    A proci tuning rossz hatással van a vga-ra vagy ezt általánosságban mondtad a vgak terén?
    Egyelőre nem tartok a processzor vásárlásnál. VGA ram és hdd ház van már meg.
    Következő táp, alaplap lesz aztán cpu
    Szoval böven kijön addig a refresh, de köszönöm hogy szoltál.

    Ugytudtam, hogy a Z97es és a Z87es között nem sok különbség van csak kompantibilis a Broadwell-el és van rajta pár + port meg sata express.
    Mivel jobb a Z97 a Z87nél? Mert kettőt néztem Asus Gryphon és a Ranger-t.

    Eldönteném mire van szükségem ha tudnám hogy mekkora hatása van a cpu tuningnak 1 vga-s 1 monitoros fHD rendszerben játékok terén. Mert ha nem nyerek vele érdemleges profitot FPS terén akkor nem fizetek felárat a prociért és nem veszek kétszer drágább alaplapot és még az áram számlával is jol járok .
    Hosszútávra tervezem ezért érdekelne különösebben.
    Mert 10 ezerrel olcsóbb a nem K-s az alaplap nem 45k hanem 20k a hűtőt sem kell cserélni és kevesebebt fogyaszt.
    Csak akkor vágnék bele ha játékokban ad némi + fps-t
    A monitor 60HZ-s szoval 60 FPS-t kellene tartnaia stabilan. Tudom ez elsősorban a vga feladata, de az most más tészta, mert engem a processzor tuning játékra gyakorolt hatása érdekel első sorban.

  • Shifty01

    tag

    válasz NFree #13858 üzenetére

    Végülis lemondtam a tuningról másik topicban is hasonló választ kaptam. A semmiért pedig nem fogok fizetni + 15-20 ezret alaplapért + 10 ezret prociért + 10-15 ezret 1 normális hűtőért és egy nagyobb tápért.
    A semmit képletesen értem. Ugy, hogy számomra semmi előnyt nem jelentene.

    A vga-ról jokat hallottam max 1-2éven belül lecserélem és annyi ha kevés lesz. Viszont nem olyan rossz ez a kártya bir ez sok szép játékot, lehet, hogy nem nem minden eye candyvel bekapcsolva de végülis highon elbirja nagyrészt én ugy láttam a tesztekben.(nem feltétlen kell minden ultrán szépek a mai játékok már high-on is )

    Köszönöm a válaszodat és a magyarázatot. :R

Új hozzászólás Aktív témák