Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NFree

    addikt

    válasz Shifty01 #13854 üzenetére

    Szia , nos a sima proci is , elvan a vga-a val. Ezek a procik kb 120-130w-ig (fogyasztás)lehet elmenni tuningban fölötte már nem tudod lehűteni. Kb úgy számolj. Ha nem foglalkozol tuningal akkor felesleges a k-s proci , ha viszont érdekel a téma belevághatsz, de a vga sookal hamarabb fog kipurcanni , mint a proci. Te dönsd el mire van szükséged. De ha most újítanál gépet akkor várj még kicsit , míg mehjellennek a haswel refres K s procik s azt vedd 97 es lapall. Kb 2 hónap.

    vga

  • NFree

    addikt

    válasz Shifty01 #13856 üzenetére

    Nos úgy értem, hogy hamarabb elfogy a vga-ból a graft mint a prociból. egy jól megrángatott 4770k szerintem vagy 4670k (4,4ghz-en) szerintem teljesen alkalmas 2db gtx770 meghalytására, kb így számolj ami viszont tápba már minimum 850w
    Az általad említett vga, procituningal ,nem fog sok fps-t hozni sajnos mert kicsi a vga, tehát ahoz a vga-hoz amit szeretnél nem érdemes tuningos lapot+procit venni, de mint feljebb említettem egy tuningos prociban kicsivel több tartalék van. A másik dolog ma inkább számít egy jó vga- mint egy jó proci. Ne haragudj , hogy nem tudok érdemileg segíteni, de csak azért mert mindenkinek el kell döntenie mire van szüksége és mennyit ad érte.
    Később még hogy mit hoz a k-s refresh nem tudom minenki csak találgat, de ha bejön az intel igérete, akkor kb 2 évig nem hiném, hogy a proci miatt kompromiszumot kellene kötni bármiben4790K ra gondolok, talán a kisebb társa is hasonló lessz . de ezek még csak találgatások.
    A proci tuningot meg akkor veszed észre amikor már az kevés kezd lenni de jelenleg fhd felbontáson a vga a szűk keresztmetszet. az általad említett prockó is képes szerintem kihalytani egy gtx 660 760 sli-t.
    De mindenképp kérdezősködj még itt ott , mert ez csak az én véleményem :R

    (#13857) Rison77
    Talán a proci topikjában hamarabb kapsz választ, több a tulaj mint itt. én egy kicsit sokallom a hőfokot. Lehet újra kellne ismét pasztázni.

    [ Szerkesztve ]

    vga

Új hozzászólás Aktív témák