Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz mtibusz #358 üzenetére

    Wifi kapcsán a legjobb kliensem egy TP-LINK WDN4800 (pci-e 3xMIMIO 5Ghz, de nem tud AC-t). Ezzel stabil 260-280Mbit a gyakorlati wifi speed 5Ghz-n. AC-vel, 4xMIMO klienssel szerintem menne kb. a 2-3-szorosa ennek.

    Erről valamelyik fórumban mintha olvastam volna, hogy az OPENWRT-vel ezek a routerek, jó ha tudnak 200 esetleg 250 mbit/sec-et natolni..

    Az "ezek a routerek" elég tág fogalom, azért ne felejtsd el hogy a Z1-ben 2 x 1.4Ghz van. Egyébként egy jóval régebbi és gyengébb architektúrára épülő TP-LINK WDR4300-at váltott nálam, ami OpenWRT-vel 200Mbit wan-lan speedet tudott. A gyári hw nat-os firmwarevel meg talán 800Mbit körül ment. Viszont annak egy egy magos 560Mhz-s elavult procija volt.

    Hogy ez most valami beállítás volt vagy tényleg az openwrt betegsége, nem tudom, ennyire nem vagyok szaki.

    Mint ahogy azt írtam már: hw nat engine. Van benne egy hardwares gyorsítás a fast forward meg egyéb dolgokra, nem a CPU NAT-olja a csomagokat. Ez egy olyan linux kernel modul az esetek 90%-ban ami zárt forrású, ezért az OpenWRT/LEDE-be nem tud belekerülni, ott CPU-ból kell mindent megoldani.

    Most gondolom, lehet egész más a helyzet azzal az openwrt-vel ami gyárilag kerül fel egy készülékre,

    Nem ezen múlik. A Z1-en is OpenWRT van, amolyan "frameworként" használja a SoC gyártója (Qualcomm), illetve kapott egy Zyxeles web gui-t is (sajnos). Viszont hogy ebbe milyen kernel modulok (driverek vannak) az már gyártófüggő. Nyilván a Qualcommnak a saját chipjeihez megvannak házon belül a driverei, és beleteszi bármibe, de az OpenWRT közösség ebből nem tud profitálni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák