Új hozzászólás Aktív témák

  • krizmo_

    addikt

    válasz dajkopali #9 üzenetére

    "Mindkét felmérés keretében 18 ország 100-100 válaszadóját kérdezték meg"- cikk

    "egy reprezentatív - vagyis felhasználható - eredményhez elegendő kb. 2000 fős minta". -te írtad

    Igaz, hogy egy adott kutatáshoz kapcsolódik, de országonként nincs meg a 2000 fős lekérdezés, és azért szerintem nem túl hiteles ez a 100-100 válaszadói vélemény.
    Én csak azt mondom, hogy egy ilyen témára szánhattak volna többet is..... Nem mindegy, hogy hány főből van 100-100 lekérdezés, vagy esetleg 2000.
    Mert nem ugyanaz az eredmény jön ki akkor, ha mondjuk 4000 emberből kérdezünk meg 2000-et, mint akkor ha 4milllió emberből kérdezünk meg 2000-et. Eddigi tapasztalataim alapján azt mondom, hogy kb 100 leadott kérdőívből jó, ha 50-et fel lehet használni. Mert vagy nem válaszol mindenre, vagy nem jól válaszol sok mindenre, vagy válaszol, de nem arra, amire kéne.....
    Csak azt mondom, hogy fura nekem ez az egész, hogy ebből a kutatásból ilyen tényeket állítottak fel.
    Megnéznék egy olyan kutatást, amelyben kicsit nagyobb a lekérdezési arány, mert ez így nekem karcsú.

Új hozzászólás Aktív témák