Új hozzászólás Aktív témák

  • csozsi

    tag

    Asztali mappákkal/fájlokkal már megjártam volna én is, de vagy tíz éve hoztak egy gépet, hogy nem indul el a Win.
    A felhasználó fiatalemberke a saját képére formálta, mint bárki más.
    Akkoriban még a saját gépem helyére állítottam a pácienst, és bedugtam jól mindent, képet-hangot-hálót.
    Bekapcsolom, a gép a lehetőségekhez képest gyorsan bootolt, majd "a windows indítása" fogadptt.
    Űgy negyed órán keresztül. A vinyó teker mint állat, egyszer csak feltűnik az asztal háttérképe, majd újra el.
    Vinyó teker....
    Valami nyikkanás a hangszóróból...
    Vinyó teker.
    Majd felhangzott az akkori idők menő slágere.
    A processzornak látszó tárgy, és a memóriaszegény környezet nem volt elég, de a indulási hangnak egy 50 mega körüli wav fájl volt becsatolva.
    Honnan?
    Igen, az asztalon hevert.
    A kedvenc képek/videók társaságában.
    Érdekes módon, ahogy mindent eltüntettem az asztalról, és csak parancsikonokat kaptak, a gép úgy viselkedett, ahogy az elvárható volt.
    Azóta minden ilyesmit irtok az asztalról, háttérképet cserélek, amin ott az üzenet, hogy mit hol talál.
    Érdekes módon már az újabb Firefoxok is generálnak maguknak egy gyökérmappát, mert a régi letöltések ott is az asztalra kerültek. Persze, nem baj, ha szem előtt van a frissen letöltött driver/kép/videó, de kéne venni a fáradságot, és megfelelő helyre pakolni.

    Adatvesztés azért adódott félre-, vagy hozzá nem értésből.
    Ügyfél kéri, hogy újrahúzzam a gépet, formázzam a vinyót, és legyen tiszta minden.
    Háromszor megkérdeztem, hogy mindent mentett-e máshová, és tényleg formázzam-e.
    Igen, igen, igen.
    Összegyűjtöttem a drivereket a géphez, majd boot a Win-cd-ról, újrapartícionálás, telepítés, másfél-két óra alatt minden fent, amiről tudtam.
    Másnap hívnak, hogy "hol vannak a mentéseik"?
    -Hol lennének, ahová tették.
    -De a "D"-re mentettek... :W

    ''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

Új hozzászólás Aktív témák