Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelly416

    veterán

    válasz Button #107 üzenetére

    Vettél belépő kategóriát egy gyártótól, és azon abajogsz, hogy meghalt, de legalább vissza adták a pénzedet? Most komoly? Votl pár belépő szintű Samu, LG és egyéb telefon a kezemben, ránézésre sem vettem volna meg, de sajnos még be is kapcsoltam vagy megnyomkodtam, mivel úgysem az enyémek voltak. Sírva gondolok a gazdáikra most is. Ehhez képest ez egy simán elviselhető belépő szintű telefon, amiből véletlen kifogtál hibásat (sajnos más gyártóknál is előfordul, és jellemzően nem darabonként, hanem szériában), erre teljesen elfordulsz a márkától? Lelked rajta, senkinek nem kötelező használni, de ne húzd le annyira, mintha a gyártó minden terméke ilyen szemét lenne.
    Ez majdnem olyan, mintha azt mondanád, repültél már kétszer valami csöpp egymotoros repülővel, de olyan sokáig tartott az út és úgy dobálták a légörvények, hogy soha többet semmivel nem repülsz. ;]

    Szerk.:
    Volt Defy-m, első esőben beázott. Ennyit az írért védelemről. Kuka. Volt Xperia Z-m, térerő leginkább nem volt, mint volt, pénzt vissza. Padfone 2-t nem tudtam kihasználni, amikor ki tudtam volna, PF-Infinity-t vettem. Kár volt, a PF2 azonnal váltott tabról telefonra meg vissza, az Infinity sokszor fél percig gondolkozott. Az LG G4-em alaplapcserés lett (nem volt ráfizetéses buli... áh, dehogy), a Note 4 meg június óta működik nálam (ok, egyszer volt gariban power gomb miatt), Feleségemnél április vagy május óta tökéletesen, kb. 2x volt újraindítva ahogy ismerem, Anyámnál szeptember óta tökéletes, és azt sem tudja, hogy kell újraindítani, kis túlzással. De mint topikgazda a Note 4 topikban, és mint akinek kötelező elolvasni minden hozzászólást, merem állítani, hogy elenyésző a meghibásodások száma már itt, középkategóriában.
    Továbbra is az a véleményem, ne egy belépő szintű készülék alapján ítélj meg egy gyártót.

    [ Szerkesztve ]

  • kelly416

    veterán

    válasz Donki Hóte #146 üzenetére

    Nem az a baj. Az a baj, hogy vesz egy alsó kategóriás telefont, és utána lehúzza az egész céget. De ezt mintha az imént is írtam volna. :U

    [ Szerkesztve ]

  • kelly416

    veterán

    válasz Donki Hóte #155 üzenetére

    Ugye most csak trollkodsz, és ezt nem gondoltad komolyan? Ez nem csúcs készülék, de még nem is mondanám, hogy középkategória. Így marad a belépő szint, amit a tesztben is így említenek.

    Tudod, hogy gyártják a procikat az alsóbb kategóriás telefonokba? Ami a felsőbb kategória átlagát nem ugorja meg, de még stabilan működik (mondjuk a legyártott 8 magosból nem működik csak 6 mag, de olyan konstrukciót nem árulnak, csak 4 magosat, akkor még két magot letiltanak, és kész a 4 magos proci a telefonba), az kerül bele. Akárhogy nézed, gyakorlatilag kiselejtezik A ligából, aztán ezeket már B ligából is, így pottyannak le C ligába. Innen kiindulva szerintem sokkal nagyobb az esély eleve egy meghibásodásra, ami jelenleg be is következett, de a gyártó zokszó nélkül visszaadta a készülék árát. Miért kell ezért lehúzni a gyártót a klotyón? Ráadásul nagyközönség előtt? Az LG pl. a G4-be olyan alaplapokat tett jó nagy szériában (az enyém is ilyen volt), ami egyszer csak megdöglött. Mit mondott? Persze, gariban cseréljük 2 évig, akkor is, ha a készülékre 1 év gari volt. Én pl. kifizettem az 1 év, másfél hónapos telefon alaplapcseréjét, mert a garancia lejárt és nem állt módjukban kicserélni. Akkor kérdezem én, melyik gyártó a feletősebb ezek után? Mégsem kiabálom bele minden LG topikba, hogy "soha többet LG, mert nekem egy megdöglött". Ez etikátlan szerintem. Max. annyit írnék le, hogy soha többet G4, de tudom, hogy egy idő után javították az alaplapokat, így még ez sem állja meg a helyét.

    Na mindegy, nem vitatkozom Veled, meg mással sem, mert parttalan. Béke néktek!

  • kelly416

    veterán

    válasz F.B.I. #203 üzenetére

    Tabletre még akkor sem volt igényem, amikor PadFone2/PadFone2Infinity volt nálam, de annyira nem, hogy a 2,5 órás vonatútra sem vittem magammal a "kabátot", pedig tudtam, hogy filmet fogok nézni. De tény, hogy mostanra tényleg kiszorította a PC használatát nálam is. Melóban nem, mert a meló megköveteli az egeret meg társait a 40-60 megás xls-ekkel például, meg a céges szoftverek nagy része PC-re íródott, de otthon csak fájlmegosztásra, tárolásra meg a gyerekeknek youtube-ozásra van tartva kb. :DDD
    Ettől függetlenül én is bánom, hogy a Note 5 Pro "sokkal" magasabb, mint a Note 4, már a 4-es is határeset pl. zsebméret szempontjából, de ez van. Nem váltok és meg van oldva. És nem, nem a zsebem a kicsi, hanem amikor pl. ülök, akkor már majdnem beékelődik a telefon a combom és a hasam közé. Egy magasabb telefon már rendesen beékelődne. Megoldás lenne, ha én is sejhaj alatt hordanám az övet, de abból a korból meg már kinőttem. :))

  • kelly416

    veterán

    válasz soko70 #219 üzenetére

    Több Xiaomi telefonnál olvastam már, hogy a közelségérzékelő nem túl jól dolgozik. Többek között az enyém is garanciás alaplapcserén esett át emiatt. Én felhívtam egy ingyenes számot és az ujjammal próbálgattam, letakartam, távolabb tettem, stb. Egyértelműen hektikusan működött, így nyugodt szívvel küldtem garanciáztatni, és mint olvashattad, megértő fülekre/szemekre talált a panaszom.

Új hozzászólás Aktív témák