Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • retesz147

    addikt

    válasz Atomgeszi #58 üzenetére

    Osztom véleményed, nem értem egy flagship-ből miért maradnak ki dolgok, amik egyébként sok ember szerint hasznosak (én pl FM rádiót is siratom, mert igenis, néha használnám...). Az infra és a kis akksi meg :W
    Az autós tartós véleményeddel is egyetértek, mintákat berajzolgatni, vagy hátul tapicskolni....
    De ez nem ez ellen a telefon ellen szól, hanem kb az összes gyártó ellen. :(((

    Xiaomi 13 eu dev...

  • citkar

    addikt

    válasz Atomgeszi #58 üzenetére

    Szerintem sem tökéletes a telefon, de ha mindig csak helyeselnénk egy egy elfogult hozzászólás után akkor fel sem merülne másban, hogy nem csak neked, vagy nekem gyártanak telefont. Abba gondolj bele, lehet ami neked kell, az másnak teljesen felesleges.
    Visszatérő jelenség a jack dugó, vagy az infra hiánya, de sokaknak teljesen feleslegesek és amíg kapni olyan készüléket, amiben benne van, miért baj, ha egyes készülékek elhagyják. Egy másik készüléket kell választania azoknak, akiknek mások az igényei. Az ujjlenyomat olvasó helye is szubjektív, talán többen használnák elöl, de lehet valaki kifejezetten a hátsó oldalit kedveli, illetve az arcfelismerés mellett már lehet valaki nem is használja.

    Az mondjuk kétségtelen, hogy kissé nagyobb akkut egy ekkora telefonba valóban belepréselhettek volna.

    Aki jack dugóval, elöl elhelyezkedő ujjlenyomat olvasóval, arcfelismeréssel is feloldható telefont keres, akkor azt is talál, korábbi szériában is (adott esetben alig több, mint 14x7 cm-es kivitelben). Persze lehetne minden telefon ilyen, de akkor meg az lenne a baj.

  • kelly416

    veterán

    válasz Atomgeszi #58 üzenetére

    Félre ne érts, én sem szeretem, ha elhagyják a jack-et. Ezért is veszek S9-et nemsokára például. De ettől függetlenül opcionális egy QI powerbank, mert táskába be tudod úgy hajítani, hogy töltsön (nem nagy kaland két gumival ráfogni egyiket a másikra) és közben fülesen zenét hallgathass ha akarsz, de miért kellene menet közben tölteni? Persze, ha nem jövős-menős munkád van, mert ha biciklis futárkodsz, akkor más a leányzó fekvése. Leteszed az asztalra vagy bárhová a powerbankot, rá a telefont, és minden megoldva. Én irodában dolgozom, így QI töltőállványt vettem a telefon mellé, autóba meg QI tartót, de ha motoros találkozótól kezdve akárhová megyek, kidobom a telót a sátorban a powerbankra, az usb-portokra meg csatlakozhat a család többi tagja.
    De egyébként a töltés közbeni használatot én eleve nem díjazom, így meg sem fordult a fejemben, hogy mondjuk töltőn pubg-ozzak, vagy akár "csak" fórumozzak. Ezért nem is gondolkoztam töltés közbeni használaton eddig. Illetve egy eset van, autóban navi (meg esetleg még a zene is a telóról megy) hosszabb úton, de ilyenkor határozottan jól jön a külön jack, mert én pl kénytelen vagyok azzal csatlakozni a fejegységre (nem zavar bele semmi, mint az FMtransmitter jelébe, nem akadozik néha, mint a bluetooth, jó a minőség). Úgyhogy még mindig azt mondom, kell a jack, csak a 400km madzagodra próbáltam alternatívát mondani.

    Volt RedmiNote4-em. Hidd el, hiányzok a 4000-es akku meg az infra is. Ha nem csábított volna az újdonság, akkor lehet, még mindig az lenne meg, csak a képeket nem szerettem, amiket csinált. És akkor már itt is az OIS hiánya. ;] Az ujjlenyomat olvasót sosem használtam, ebben nem tudok állást foglalni, illetve mégis. Utáltam, hogy nem lehetett "kikapcsolni" és akárhányszor véletlen hozzáértem, felébredt a telefon, de ez MIUI sajátosság, úgy gondolom. Viszont a szenzorszigetet nagyon utálom (főleg az A2 lite óta), és hiányzott az Amoled, így ezért én feláldoztam az akkuból. Sajnos kénytelen vagy kompromisszumot kötni valamiben, mert olyan nincs, hogy tökéletes, és minél inkább az almát majmolják a gyártók, sajnos annál inkább az van, hogy egyre kevesebb a választási lehetőség és egyre inkább ránk húznak egy sémát, hogy ne kelljen 1000 felé fejleszteni.

Új hozzászólás Aktív témák