Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    Az az érzésem nem csak ez a gyártó eddigi legjobb telefonja, de saját magához képest is előre tudott lépni, mutatni tudott valamit, amit minden gyártó irigyelhet egy kicsit és követniük is lehetne.

  • citkar

    addikt

    válasz Atomgeszi #58 üzenetére

    Szerintem sem tökéletes a telefon, de ha mindig csak helyeselnénk egy egy elfogult hozzászólás után akkor fel sem merülne másban, hogy nem csak neked, vagy nekem gyártanak telefont. Abba gondolj bele, lehet ami neked kell, az másnak teljesen felesleges.
    Visszatérő jelenség a jack dugó, vagy az infra hiánya, de sokaknak teljesen feleslegesek és amíg kapni olyan készüléket, amiben benne van, miért baj, ha egyes készülékek elhagyják. Egy másik készüléket kell választania azoknak, akiknek mások az igényei. Az ujjlenyomat olvasó helye is szubjektív, talán többen használnák elöl, de lehet valaki kifejezetten a hátsó oldalit kedveli, illetve az arcfelismerés mellett már lehet valaki nem is használja.

    Az mondjuk kétségtelen, hogy kissé nagyobb akkut egy ekkora telefonba valóban belepréselhettek volna.

    Aki jack dugóval, elöl elhelyezkedő ujjlenyomat olvasóval, arcfelismeréssel is feloldható telefont keres, akkor azt is talál, korábbi szériában is (adott esetben alig több, mint 14x7 cm-es kivitelben). Persze lehetne minden telefon ilyen, de akkor meg az lenne a baj.

  • citkar

    addikt

    válasz Atomgeszi #94 üzenetére

    Az igaz, hogy egy felső kategóriás telefonban jó lenne, ha mindent tartalmazna, de ilyen nincs, szerintem nem is volt és valszeg nem is lesz. Azért még egy felsőbb kategóriában is kötnek némi kompromisszumot, ha másért nem, az árért, vagy a megjelenésért. Egy autó hátsó ablaka azért rossz hasonlat, mert a telefon esetében egy ember aki használja a készüléket (ő meg csak tudja mit akar annak megfelelőt vesz), míg az autó utasa változhat, így ő vagy hiányolja azt az elektromos ablakemelőt, vagy nem.
    Hát a Meizu ilyen készülékeket gyárt a felső kategóriában is, viszonylag mérsékelt árakon: jack dugóval, elöl ujjlenyomatolvasóval (akku meg a többi a szokásos) és ha nem is a flagship, de a korábbi szériában a Meizu 15 még elég kompakt is a 143x72 mm-ével.

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz Atomgeszi #104 üzenetére

    Néztem én ezeket, de tökéletesnek egyiket se mondanám, ahogy mindhez találsz kifogást, ezekhez is lehetne sorolni. Ettől még neked megfelelhetek, vagy másoknak, de mint írtam nincs tökéletes, sem a Meizu 16th, sem amiket te írtál (mondjuk a rendszere szerintem pont elég jó, de ez is elég szubjektív), azért sok mindenben hozzák, amit elvárnak tőlük, aztán, ha másnak más kell, akkor azt kell megvegye.
    Összességében szerintem az emberek egy részének semmi se elég jó, nem tudnak kompromisszumot kötni, mindig sírnak, hogy vagy ez nincs, vagy az nincs, holott, ha átgondolnák mi kell nekik igazán, akkor valószínűleg találnának megfelelő telefont és nem is feltétlen a felső kategóriában.

Új hozzászólás Aktív témák