Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeban58

    tag

    válasz Imi1981 #276 üzenetére

    Ez konkrétan mit jelent: "hardveres gyorsítás miatti utánhúzás"?

  • attila9988

    őstag

    válasz Imi1981 #276 üzenetére

    "Nálam amiket írtál problémák nincsenek is."

    Igazából ennél sokkal több probléma volt vele eleinte, de időnként egy egy frissítés megjavít ezt azt. Apró, itt fel nem sorolt idegesítő jelenségek vannak most is vele.

    "Egyedül az alvó modból felébredésnél szokott néha belassulni de akkor újraindítom."

    Ilyet is csinált korábban. Bizonyos tv -k esetén a hdmi cec -el kellett kicsit "játszani" hogy eltűnjön a jelenség. Egy ideje nem csinálja. De pl olyat igen, hogy bizonyos programok indítását követően, mint ha a hw gyorsítás -t "lefogná" az alkalmazás, és másik program nem tud videót elindítani egész addig, amíg újra nem indítom. Néhány hete pedig olyan is történt, hogy a youtube alkalmazás egy reklámhoz érve bedöglött, a doboz pedig újraindította magát.

    "A lan dolgot nagyon egyszerűen és olcsóbban meg tudtad volna oldani minhogy lecseréled a boxot"

    Ez igaz. Ez volt az "A" terv. De aztán újragondoltam a dolgot, és nem akartam belőle karácsonyfát építeni, mert az megnehezíti a doboz szállítását, összeállítását. Tisztábbnak éreztem ha lecserélem, a mi box pedig máshol teljesít a továbbiakban szolgálatot. Így most van egy dobozom, ami mindent tud amit az előző, és pótolja annak legnagyobb hiányosságát is.

    "Azért a mi box s jobb mint a strong (mégha van sok hibája is) ."

    Ebben én már nem vagyok annyira biztos. Eddig egyetlen egy idegesítő jelenséggel sem találkoztam az új doboz esetében. Minden tökéletesen működik. A hardware képességei nagyjából megegyeznek, ugyanúgy android tv 9 van rajta, tehát ugyanúgy megy minden software mint az előzőn, viszont a sok apró idegesítő hiba itt nem jelentkezik. Elképzelhető hogy a mi box esetében hardware gondok okozzák egy részét, ezért nem tudják megjavítani... Amit kicsit bánok, hogy a mi box mutatósabb volt mint a strong, illetve a távirányító is szebb volt. Viszont a működést illetően eddig abszolút elégedett vagyok. Az alvó módból felébredés sem okozott gondot egyszer sem a strong -on. Kicsit olyan, mint ha kaptam volna egy jobb mi box -ot.

    "Engem csak a hardveres gyorsítás miatti utánhúzás idegesít de ez kodiban kikapcsolható"

    Ilyet egyikkel sem tapasztaltam. Vlc korábban néha viselkedett furcsán hw gyorsítás miatt bizonyos videók esetében, de az egyik firmware mint ha javította volna, és azóta az sem. Arról nem is beszélve, hogy azért a cortex a53 nem olyan acélos hogy software -ből lejátsza a nagyobb felbontású videókat, komplexebb codec -ek esetén meg pláne nem.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák