Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wovbagger

    tag

    válasz Tomi_Ohl #29377 üzenetére

    Szia,

    én még mindig 4.4.4-es Android verziót használok a telefonon, de ma megpróbáltam az útmutatásod alapján átállni Marshmallow-ra. Ami sikerült:
    előkészületek: a) 640 MB-s system partícióm volt, tovább léphettem
    frissítési módszer: a hivatalosat választottam
    Letöltöttem az 5.12.17-et
    Feltelepítettem a Frissítés appból.
    Leellenőriztem: feltelepült (ez látszott a MIUI verziónál és a kicsit másabb ikonokból is)
    Diskinfo: 640 MB-s system partíciót jelzett, ezért megpróbáltam újra feltelepíteni.
    Ennél a telepítésnél én nem láttam olyasmit, amit az előző esetben, de mikor a telefon újra indult akkor már 1.2 GB-s system partíciót mondott a diskinfo, így továbbléptem.

    ... és elbizonytalanodtam. Ezt írod ugyanis:

    töltsd le és telepítsd a legújabb, 6.0 alapú MIUI-t (MIUIHU vagy multi). Ennek a telepítéséhez már mindenképp TWRP kell, amit a fentebb linkelt módszerek egyikével tudsz telepíteni.

    Letöltöttem a medadott helyről a MIUIHU-t (szerintem 7.4.20_6.0.1 a verziószáma). A "mindenképpen TWRP kell"-t úgy értelmeztem, hogy be kell lépnem a Recovery menübe, a "fentebb linkelt módszer"-t meg úgy, hogy átnevezem a letöltött zip-et update.zip-re, és felmásolom a telefon gyökerébe. Átnevezés, felmásolás megvolt, Recovery-be beléptem, ott viszont hiába választom ki az "Install update.zip to System"-et és nyomok rá a Power gombra ennek hatására visszaugrik a MainMenu-be a telefon. Ezt pár próbálkozás után meguntam, és kiválasztottam a Reboot opciót.
    Itt lehet választani a Reboot to System One (leatest) meg System Two közül, én a One-t szoktam választani. Így a telefon elindul, és működik.

    Azt szeretném megkérdezni, hogy hol hibázok, vagy mit értek félre, vagy mit csinálok rosszul? Mert biztos hogy bennem van a hiba.

    Előre is köszönettel:

    Wovbagger

Új hozzászólás Aktív témák