Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moma

    őstag

    válasz ollie #66 üzenetére

    Ez a nyugalmi állapot ez azt jelenti, hogy nem extra magas a pulzusod, vagy azt hogy nem mozgatod a karodat éppen? Szóval, ha Hunter2 edzés után pontosan felhelyezett órával mér akkor is jó értéket kap? Vagy nő a szórás pusztán attól, hogy magasabb?

    (én arra használnám, hogy nap közben mérném többször, mert épp kell szednem egy gyógyszert, ami emeli és tök jó lenne nap közbeni adatokat látni. Szóval maga az óra nyugiban lenne a kezemen)

    we all deserve a bit of luck.

  • Crus

    őstag

    válasz ollie #66 üzenetére

    Mindegyik így mér, de a valóban sportolásra szánt csuklós pulzusmérők több leddel operálnak, jóval nagyobb pontosságra képesek. Olyannyira, hogy már egy akcióban 30k-ért elcsíphető Garmin, vagy Polar csuklós pulzusmérők abszolút komolyan vehető eredményeket produkálnak, melyekre már nagyon is lehet edzést építeni.

    Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy nyugalmi állapotban dettó annyit mérnek, mint a mellkaspántos megoldás, magasabb pulzustartományban pedig a legrosszabb esetben is max 2-3 bpm eltérés tapasztalható. Ez pedig bőven belefér, de ezek a Xiaomi Huami-féle vackok által produkált 10-es 20-as eltérések, vagy nem mérések már nyilván nagyon nem.

    Felmerül akkor a kérdés, hogy mi a bánatnak van benne futós funkció, amikor arra pont, hogy használhatatlan? Kerékpározáskor persze, hogy jóval pontosabb, ott senkinek nem mozog a keze...

    Mondom mindezt évi 1.5k+ lefutott km-el a hátam mögött, kifejezetten "kütyüs" futóként, sokféle terméket élesben kipróbálva már.

    Ettől függetlenül én eléggé maximalista vagyok ezért továbbra is a mellkaspántos megoldást preferálom, melyből a jó minőség soha az életben nem zavarja a futót a mozgásban és term. nem is irritálja a bőrt sem, még akkor sem ha 3.5 óra futsz 30 fokban.

    (Ja és részemről én Garmin párti vagyok, a perfekt support és a hozzáállásuk miatt, míg a Polar ezen a téren számos negatív tapasztalattal gazdagított.)

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

Új hozzászólás Aktív témák