Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    válasz Polllen #13 üzenetére

    Kövezzetek meg, ha hülyeséget beszélek, de tudtommal, nem egy történet a kettő, eleve tudtommal kínai tabokban a turbo nincs használatban, továbbá ott az órajelet is alacsonyabb hőfoknál kezdi levenni.
    A wintel nem melegszik túl, normál használat mellett, még chrome használatával sem, pedig pl. a pipo alaphelyzetben hűtés nélkül lazán túlmelegszik chrome - youtube használatával. Szóval azért ér valamit az a hűtés. Inkább azt nem értem a kínaiaknál, hogy miért nincs fogalmuk sem a passzív hűtésről...
    Ennél a boxnál, lyukak fúrásával sem lehetne drasztikus változásokat elérni a hőfokot illetőleg, ugyanis a hűtésért felelős vastagabb fém lap az a doboz tetejére van rögzítve, magyarán nem tudja átjárni a levegő. Akkor lenne értelme, ha a doboz ki van fúrkodva, s kap egy hűtőbordát, a fém lemezt le kell dobni, s közvetlen a procira ültetni a bordát, ahogy azt a piponál is sokan meglépték, igaz aki ilyen hűtést épített, az a dobozra is átvezette a hőt, csak ugyebár ez műanyag, itt nem lehetséges. Freaktabon egyébként erre már született megoldás. A hő átadás is baromira sz.r lehet ennél a boxnál, mivel a fémlapon ül ugyebár a "gap pad" (Ennek ez a neve? Mert hallottam már rá mindent?) azalatt a fémlemez, s azalatt ismételten "gap pad" kb. 1-1.5mm-es. Azért ez így nem a legjobb megoldás. :D
    Szal ha ki van fúrva a doboz szellőzés érdekében, s közvetlen a procin ül a lehető legnagyobb hűtőborda, teszem azt pasztázva, akkor biztos, hogy többet ér, mint a gyári hűtés.
    Minixet azért meglehet nézni, ott egy normális hűtőborda van, egy valamire való nagysággal rendelkező házban, ugyan hűtés témában tesztet még nem olvastam, de ránézésre gyárilag életképes.

  • aelod

    veterán

    válasz Polllen #33 üzenetére

    Jó pont itt az 5ghz-s wifi modul viszont az az akksi szerintem csak hiba forrás lehet. Az amúgy is elég forró fejű SoC mellé betenni egy nem túl tágas kuckóba egy "kályhát"-(akksit). A leírásból számomra nem derül ki, hogy a doboz az fém vagy műanyag de a képek alapján fém lehet. Mindenesetre a design és az csatlakozó elrendezés (USB portok HDMI) sokkal jobb ennél szerintem.

    Bár a puding próbája az evés ugyebár.

    "It's simple, if it jiggles, it's fat."

  • Mike88

    senior tag

    válasz Polllen #33 üzenetére

    Nem teljesen értesz, pipo-val ellentétben, mint írtam a wintel normál használatnál, (böngészés chrome-al, film lejátszása pl. mpc-al stb.) nem melegszik túl, igaz utóbbinál a pipo sem, csak azért írtam, hogy tudd mit értek normál használat alatt. Viszont ha alaposan leterheled a processzort, akkor azt valami erőforrás igényes dologgal teszed, annál meg csak jobb ha nem "fogod" vissza a kütyüt (magyarul nincs értelme, s ilyen feladatkört egyébként nem látnál el egy tablettel, szal ebbe sokan nem gondolnak bele), szóval azok gondolkodjanak valami hűtésben, vagy nézzenek utána a minix z64-nek, mert nem vennék rá mérget, hogy annál nincsenek melegedési problémák, hisz hiába a hűtőborda, az meg teljesen zárt házban van. Egyszerűen nem értem ezt a gondolkodást, ill. annak hiányát, hogy miként lehet ekkora ostobaságot elkövetni. Értem én, hogy több olyan dologra is befogják ezeket a dobozokat, amire nem tervezték, no de ez annak a következménye, hogy windowst futtat, ezzel számolni kellett volna, továbbá ha a wintel még kodihoz sem alkalmas, akkor az eredeti feladatát sem tudja ellátni. Én nem végeztem ilyen részletes tesztet a wintellel, mint a cikk írója, ha azt vesszük alapul, akkor ez box tényleg csak azoknak jó, akik böngészésre, skypera használnák, amire egyébként használják is a szüleim, ők nem is panaszkodnak lassulásra, újraindulásra. Hűtést meg erre építeni úgy, hogy megtartjuk a dobozt, az nagy kihívás, mert baromira kicsi, semmi plusz hely nincs benne, max. annyit enged meg, hogy külső antennát építs a wifi-hez, mást nem. Ellenben a Pipo-ban van bőven hely, a ház is fémből van, azt is fellehet használni, drágább, de sokaknak jobb választás lehet. Mindenesetre számomra nem volt feltétel a ház megtartása, így a pipo egy mini-ATX házban van jelenleg, egy magas hűtőbordával, így ha le is terhelem tartósan, akkor sem megy 65 fok fölé a hőmérséklet, alaphelyzetben pedig 47-50 körül normalizálódik, amennyiben a terhelés hirtelen minimálisra csökken, akkor 50 fokra kb. 5-10mp alatt visszahűl. Nincs gond a Kodi-val, mpeg-2-vel sem, nincs gond 1080p mkv-val sem, sőt bd25-el sem
    Ezt a popcorn time-ot kipróbáltam pár hete, elmesélték a történetét, így engem nem győzött meg, ennyi erővel lehet használni kodival icefilms, navi-x kiegészítőt hd-hoz (felirathoz supersubtitles kiegészítőt), sd-hez pedig movieshark-ot. Ott meg nem kérdés a felirat. :D
    Mindenesetre működik a popcorn time, meg-meg állt a film (1080p) de azért mert csak pár peer volt. Amivel gond van, az az HBO Go.
    Az, hogy a kodi kifog a wintelen nem teljesen értem, de ezek után majd tesztelni fogom. :D Pipo-val:
    1080p mkv
    BD25 ISO Gyak. 1-2 fokot emelkedik a hőmérséklet. OK, az enyémen van hűtőborda, de hát attól még drasztikusan kéne emelkednie ennél is, ha a wintel újraindult tőle, akkor kritikus hőmérsékletet kellett elérnie. A "Samsung demó"-ra igényt tartanék!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák