Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz kekegsm #16 üzenetére

    "Számomra az Android minden szempontból rosszabb, mint a WP. Akkor most mi a helyzet?"

    És mi az a minden szempont? Mert egyedül az alacsonyabb erőforrásigény (és az ebből is eredő hosszabb üzemidő) az, ami reális indok a WP mellett, az is inkább az alsó-közép kategóriában. 2-3 giga RAM meg 4 magos proci felett már nem nagyon van baj az Androiddal.

    És azért lássuk be, jóval több hardvert kell támogatnia. Épp ebben a topicban is írták, hogy mostanra támogatja a Qualcomm SoC-ját. Úgy könnyű jónak lenni, ha csak kevés hardveren kell elfutnia (lásd: iOS még mindig 1 GB RAM-os csúcskészüléken).

    Én sem örülök neki, hogy erőforrásigényes és én is optimalizációpárti vagyok, de be kell látni, hogy ez az egyetlen rendszer, amit rootolsz és azt csinálsz vele, amit akarsz, a többiben meg be vagy korlátozva. A szoftverellátottság (ami a piacvezetésből adódik) meg a másik dolog.

    Továbbá az Android áll a legközelebb ahhoz, hogy mindazt lehetővé tegye (bár nem fogja), amit az Apple fanok szeretnek az iOS-ben és a WP fanok a WP-ben.

    Mert pl. miből állna egy minőségi dobogót csinálni a Play Store-ban, ahol Apple-höz hasonló náci feltételekkel kerülhetnének csak be prémium plecsnis appok és az alapállapot az lenne, hogy csak olyanokat tölthetsz le? Lenne viszont egy kapcsoló, így ha advanced user vagy, akkor lehetővé tennék a többi alkalmazást is. Ha meg expert user, akkor egy gyárilag rootolt Androidot kapnál és nem kéne garanciavesztéssel meg KNOX-szal szarakodni.

    Miből állna a Lollipopban kifejlesztett energiatakarékos módot új szinte emelve 10+ napos üzemidőt nyújtani (lásd: Ultra Power Saving Mode) azoknak, akik erre vágynak? Pl. olyan, aki folyamatosan a telefonon él, korlátlan csomagja van így IM helyett sima GSM hívást és SMS-t használ csak és mondjuk a nap folyamán van 3-4 olyan időpont (reggel, ebédidő meg hazafelé meg este), amikor szüksége van az okosfunkciókra, de amúgy csak ott lapul a zsebében és ne csináljon semmilyen háttérműveletet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák