Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alexios

    veterán

    válasz Dare2Live #24 üzenetére

    Ráadásul azt olvastam, bár ebben nem vagyok teljesen biztos, hogy maemon menni fognak a mostani arm ubuntu-s szoftverek is.
    Bár ha a maemo egyetlen egy készüléken lesz csak(márpedig többről nem tudunk jelenleg) akkor az korlátolni fogja mindenképpen az elterjedését.

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Dare2Live #23 üzenetére

    "Sose a mennyiség volt a fontos, ilyen alapon most a WMnek pl ~ piacvezetőnek kéne lennie...."

    Nem éppen.

    Symbian-re kb. 9-10 ezer, WinMo-ra 25-30 ezer alkalmazást tartanak számon.

    "Van egy drága, érintős, szar kamerás, még mindig 1001helyn korlátolt de érintős szinten felhasználóbarát készüléke...."

    Nem drága a hasonló készülékekhez képest.
    A kamera mindegyik mobilban szar, élményfotózásra meg bármelyik megfelel.
    A korlátok meg az átlagfelhasználót nem érdeklik, akit meg érdekel, az ledönti és olyan szabadságot élvezhet, amilyet másik platformon el sem lehet képzelni.

    "azok nem fognak szifont venni, ez pedig nem 10-20 és nem is 60-70-80%a a föld lakosságának....."

    Az eladási statisztikák mást mutatnak.
    Az emberek többsége használni szeretné a készülékét és a felhasználók szokásai könnyen behatárolhatók, ha azokra a funkciókra összpontosít egy gyártó amiket a többség használ és azokat megoldja a lehető legjobban akkor bankot robbant.
    Az Apple ezt tette. A többi gyártó meg még mindig abban a hitben van, hogy jól hangzó feature listával könnyebb eladni a készülékeket, pedig egy mobil eszköz esetében ez érdekli a legkevésbé a vásárlókat.

    --

    A jövő smart készülék ranglistáján 3 befutó van, a RIM, a Mobile OSX és az Android alapú eszközök.
    A Nokia és a Microsoft túl sokat hezitált és várakozott a konkurencia lépéseire és mostanra lépéshátrányba kerültek.
    A Nokia jelenleg még piacvezető a smart kategóriában, de ezt a helyét 1 éven belül el fogja veszíteni.
    A Microsoft meg valószínű szépen kihátrál erről a piacról és 2012-re már nem lesz WinMo alapú készülék a piacon, vagy ismét előveszik a másológépüket és kihoznak egy saját mobilt az iPhone mintájára, de még ekkor is fel kell építeniük egy saját alkalmazás áruházat és maguk mellé állítani egy jó csomó fejlesztőt, akik mára már elpártoltak tőlük.
    (Én az utóbbira tippelnék, és szerintem a ZuneHD az eljövendő MS mobil alapja.)

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • fairi

    addikt

    válasz Dare2Live #24 üzenetére

    Vki felhomályosítana miért olyan jó a QT?
    Miben lenne job mint a mostani amit hazsnálnak...?

    WinMo 2010 végére,vagy nagyot alkotnak vagy nagy bajok lesznek a microfos mobilos részlegével... :( :(

  • iPhone2gg

    csendes tag

    válasz Dare2Live #46 üzenetére

    "Egyrészt aszondod nem, aztán meg igazolsz engem."

    Az előző hozzászólásommal együtt kellett volna értelmezned. IPhone-ra több mint 60 ezer alkalmazás érhető el, ha alkalmazások száma alapján kéne eldönteni, akkor az iPhone a piacvezető.

    "Magyarázod a bizonyítványt?"

    Miért magyaráznám, azt mondtad, hogy drága, pedig ha ilyen készüléket akarsz venni, akkor olcsóbban nem úszod meg. Az ebben a kérdésben érdektelen, hogy vannak olcsóbb, de butább készülékek.
    (De ha azt mondom, hogy én 25 eFt-ért kaptam meg a 3GS-t flottás előfizuval, akkor az most drága, vagy olcsó? :D)

    "Nos nekem vannak előhívott mobilos képeim amik ha szifonom lennének 100% nem lennének előhívva. hmmm?"

    Azért a 3GS képeit lazán elő lehet hívatni, de akkor sem erre való.
    Érdekes módon Flickr-en iPhone-os képekből töltenek fel a legtöbbet, míg más készülékek képeiből alig.

    "Márminthogy azt mutatják, hogy pl az ára nem limitálja az elterjedését? Te ezt komolyan gondolod?"

    Ha nagyon limitálná, akkor nem az lenne az Apple problémája, hogy nem tud eleget gyártani belőle és nem lenne világszerte hiánycikk és itthon sem hónapos várólista lenne rá.

    "de ettől még ha Apple, Google 0ról indulva 1-2év alatt megahtározó játékossá tudott válni akkor egy jelenleg mégmindig 10%körül járó MSt vagy egy Nokiat aki egymaga nagyobb mint a Samsung+LG+Apple+HTC "talán" nem kéne temetni...."

    Az USA-ban már elsöpörte a RIM és az Apple a MS-t és a Nokiát, sok elemző szerint, ha rendeződnek a gyártási problémái az Apple-nek, akkor komoly problémái lesznek a smartphone piacon a Nokiának Európában is.

    A Google egyébként még egyáltalán nem meghatározó játékos, jelenleg piackövető magatartást folytat, de óriási potenciál van benne, ezért butaság lenne nem számolni vele.

Új hozzászólás Aktív témák