Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    Érdekes, a parancssoros felület ha DOS-ról van szó, a sötét múlt elavult módszere, míg Linuxon a legjobb, leggyorsabb módja annak, hogy valamit elintézzünk :P

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz VIC20 #20 üzenetére

    Előbbit pl. a cikk, utóbbit az összes Linuxos.. :)

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    Én is szerettem a DOS-t. Igaz, hogy nem volt annyi eszköze mint a Linux terminálnak, de nem is volt rá szükség. Sőt, még volt is mit kigyomlálni belőle, és így lett a 6MB-os mappából 2MB alatt valamivel. Csak egy jobb egérmeghajtót és fájlkezelőt kellett beszerezni hozzá.
    Valójában nagyon is jó volt, pillanatok alatt "felállt" a rendszer a Norton Commanderrel együtt és már lehetett is használni. Épp úgy kezeltük az állományt, mint ma a Total Commanderrel, csak a programokat, játékokat is abból indítottuk. A dos4gw-vel védett módban is futhattak a programok, és a Voodoo kártyákkal a 3D gyorsítást is megoldották. Pár barátommal együtt inkább örültünk volna egy 32 bites, esetleg multitsakingos! új DOS-nak, mint a Win95-nek :D Eleinte tényleg utáltuk a Windowst, mert ha egy játékot csak arra írtak meg, lassú volt, és tudtuk, hogy DOS-on sokkal jobban menne. (ha mindkettőre kijött, akkor rendre így is volt) A 3.11-et kipróbáltam, de teljesen haszontalannak találtam. Nem volt rá ok, hogy használjam. A 95 nekem is fent volt a Winamp és a Paint miatt. A Win98-cal változott a helyzet, a DirectX és Direct Sound tényleg jól jött a játékokhoz.
    A registryt természetesen utálom kezdettől fogva. Ez a legnagyobb parasztság, amit elkövettek a felhasználók ellen. Mennyivel jobb lenne, ha minden szoftver a saját mappájában, ini-be mentené a beállításainkat! Ha újra kell telepíteni, utána csak a kimentett ini-t kéne visszamásolni, nem kéne mindig újra átrágni magunkat az options beállításokon! Sőt, az installálás is a registryhez kapcsolódik. Tulajdonképpen simán lehetne minden "portable". Nem csodálkozom azon, hogy a 8.1-ben is ott van ez a rendszerromboló összetevő. Sosem fognak tőle megválni.
    A 8.1-gyel kapcsolatban romlott a véleményem. A desktop felület végre letisztult, de a metrot még mindig alig tudom elhinni. Ehhez kellett vastag bőr.. A Store és Skydrive integráltság sem pozitívum, miért nem lehet választani? A MS mindig is szeretett integrálni, és ránk erőltetni. A Start menü hiánya illetve a Start gombra visszatérő csempés felület pedig a legnagyobb pofátlanság a felhasználók egyértelmű kérésével szemben. Szívesen kihagynám a 7-et, mert az sem tetszik. De a most kijött 8.1-ről is annyi rosszat olvastam.. hát nem éppen csábító. Én egyelőre várok.

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    #66 nyunyu
    Akkoriban olvastam egyik újságban cikket az OS/2 Warpról (azt hiszem, PCX magazin) és nagyon méltatták, főleg a fájlrendszere miatt. Ennyit tudtam mindössze az IBM féle OS-ről - meg azt, hogy elég ronda volt szegényke :D A MS több platformon is megfordult. A C64 basic alapja is a Microsoft basic volt, tőlük licenszelte a Commodore. Az még jó is volt, én imádtam! Aztán mikor később Amigám lett, először el voltam ámulva, milyen jó a basic hozzá, míg ki nem derült, hogy milyen bugos! Még a mellékelt basic program demók sem működtek mind.. Pedig az utasításkészlete mennyei lett volna. Persze mikor kiderült, hogy a Microsoft írta, már nem csodálkoztam rajta. Akkor már tarthatott a MS az Amigától, hiszen nagyon sikeres volt, az első multimédiás gép.. stb és valószínű, hogy szándékosan írta ilyenre :W Persze azon máig csodálkozom, miért pont velük íratta meg a Commodore.. Sajnos más óriási hibákat is elkövettek, ezért mentek csődbe.

    #71 Glenda
    A hasonlat nem jó. Ugyanis a 95-ben megjelenő start menü nem vett el a Windows korábban megszokott használati élményéből, és vagy használtad, vagy nem. Egyetlen helyen volt jelen a rendszerben, de a Skydrive rátelepszik az új Windowsra, ahogy a Store is, és állandóan ezekbe ütközöl, ha nem akarod akkor is - ami eléggé irritáló annak, aki nem akarja használni ezeket. Persze ha ki lehetne kapcsolni.. ahogy pl. a web nézetet lehetett a korábbiakban, nem volna ellene egy szavam sem. Az volt mindig az első amit elvégeztem, ha feltelepült a Win - de kinek nem..? :P

    #74 doc
    Bevallom, erről a DOS-ról nem is hallottam - hacsak nem ez volt a Novell Dos, amit gyakran adtak készen vásárolt gépekhez.. Akkoriban még álmaimban sem volt net elérésem, az információkat csak számtech lapokból tudhattam (volna) meg. De az igazság az, főleg a játékok érdekeltek, ezért "csak" az 576Kbyte-ot, Gurut, és a CoV-ot olvastam :B

    #128 pitepeti71
    A Mach3 egész jól nézett ki ahhoz képest, hogy CGA! Persze Amigán egy kicsit szebb volt ;]

    Szerencsére vannak olyan oldalak, ahol régi magazinoknak a scannelt változatait lehet nézegetni! Tegnap bukkantam erre az oldalra, jó lehet egy kis nosztalgiára!

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    Fiatalabbaknak és akik nem használták, érdekes lehet a kezdeti Windowsok puritán felülete. Megjegyzem, nekem akkor már jobban tetszik a C64 GEOS felülete is ;]

    Nekem fent volt a 3.11 egy időben, és elmondhatom, a használata egyáltalán nem volt egy élmény. Úgy érezte az ember, hogy feltelepítette a SEMMIT. A kedvenc "alkalmazásom" benne az MS-DOS prompt volt! Talán netezésre már jobb lehetett, mint DOS alatt. A munkahelyemen ki is próbáltam 16 színben :DDD Megfelelő vga driverrel lehetett volna 256 színű is, de azt nem tartotta fontosnak a cég szakembere. És persze a Word, Truetype fontokkal - már aki használta. Nekem otthonra semmit sem nyújtott a Painten és az aknakeresőn kívül. A DOS az NC-vel használhatóbb volt. Szövegszerkesztésre bőven megfelelt a NC beépített szerkesztője, (DN-ban volt mégjobb) rajzolni pedig ott volt a Neopaint.

    Bizonyos szempontból tényleg körbeért a Microsoft a "Modern" UI-val: puritán felület, és önmagában alig használható valamire. Net nélkül még annyira sem.
    A desktop felülete egy másik világ. Végre jól néz ki, és egy start menüvel kiegészítve megjelenésre legalábbis jobban tetszik a 7-nél. Csak ne lenne annyi negatív vélemény róla! Driver, kompatibilitás, bugok.. Vajon nem az eddigi leg-bugosabban kiadott Windows..?

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    Megkerestem a Johnny Castaway képernyővédőt :)
    Tökéletesen megy XP-n, de ehhez át kellett írni a system32 mappába kerülő .scr fájl nevét úgy, hogy két s betűvel kezdődjön. (tehát ssvalami.scr) Megvan az eredeti és egy XP-re módosított verzió is.
    Az eredeti verzió 640x480-as képet rak ki középre, körülöte fekete háttérrel. Az XP verzió átváltja a monitor felbontását és teljes képernyőn fut. Tényleg nagyon jópofa, érdemes kipróbálni!

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    Munkahelyen nálunk is érintőképernyős terminálok vannak -de van billentyűzet és egér is odatéve. És XP fut rajtuk! Megfigyeltem, hogy mindenki használja az egeret is - sőt, vannak akik az érintőképernyőt nem is használják. Én is amit csak lehet, inkább billentyűzettel :D
    Szerintem PC-n, de Laptopokon sem nincs keresnivalója az érintőképernyőnek, főleg otthoni használatra. Akkor meg ne legyen ahhoz való az OS sem.

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz SzaboZE #167 üzenetére

    Nem azért, működik ez XP-n is. Csak egyszerűen odaállnak, és nem jut eszükbe hogy tapizva használják, mert otthon megszokták, hogy amit néznek az a monitor, és van bill. meg egér, amivel lehet keverni :D Én meg szeretem is a billentyűzetet, de melóhelyen olyan kis hely van egének (külön kis kihúzható pulton van), hogy főleg azért nem használom, ha csak nem muszáj.

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz dabadab #196 üzenetére

    Mondjuk nekem nem hiányzik a több desktop, ha lenne Linuxom, azon is kikapcsolnám. De pár ablakkezelő hotkey tényleg jó lenne. Én csak egyet tudok, a Win + M ledobja az összes ablakot a tálcára. De valami rémlik, mintha a 98-nál még be lehetett volna lépni billentyűzetről is az ablak menüjébe (bal felső sarok) - persze lehet, hogy csak az idő szépíti az emlékeket.. :D

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    tomtyi: Persze hogy nem KELL kikapcsolni, de én, kikapcsolnám. Ha lehetséges. A Linux arról híres, hogy konfigurálható, remélem, hogy ez is megoldható. Egyszerűen nem szeretem, ha olyasmi van a desktopon (az ikonja), vagy olyan funkciót futtat az OS, amire semmi szükségem. Még akkor sem, ha nagyon kicsi erőforrást használ - mert valamekkorát kell használnia, ha működik. ;) Nézd el nekem! C64 basic, Amiga Workbench, majd DOS.. a takarékosság akkoriban kitörölhetetlenül bevésődött, mindegy mekkora gépem lesz. (de mindig kicsi van..)
    janos1988: Az nem véleménnyilvánítás, ha kijelentem, hogy nekem nincs szükségem több asztalra, hanem egy álláspont. A vélemény pl. az lett volna, hogy a több asztal rossz. Ahhoz meg nem kell kipróbálni a több asztal használatát, hogy tudjam, kell-e nekem ilyesmi, vagy nem. El is tudom képzelni. :)
    Viszont a Deluxe Paint-ben tetszett a két kép egyidejű használata, amiket a j billentyűvel lehetett váltogatni! Ezt szívesen látnám a MS Paintben is. Jobb híján két Paintet szoktam megnyitni.

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák