Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    a különbséget szerintem az okozza a LTSC és a Home közt, hogy az LTSC lényegében egy PRO változat. (bár kicsit máshogyan néz ki benne pár dolog, mint a sima PRO-ban)
    A munkahelyi gépemen LTSC van az otthoni gépemen meg PRO. És azért pár dolog más a két rendszer közt.
    Rendszergazdaként jártam már úgy, hogy felhívtak otthon a munkahelyről, hogy gond van. Végül állítani kellett valamit a gépen, amit telefonon keresztül vezényeltem le. Közben nézve, hogy az én otthoni gépemen hol van. Fejből azért nem tudom a teljes windowst. Aztán hamar rá kellet jönnöm, hogy nem a túl oldali fél a full amatőr az informatikához és nem azért nem talál meg valamit, mert béna, hanem azért mert eltér egymástól a LTSC és a én otthoni PRO verziom kinézete pár dologban. :)

    Vagyis az LTSC munkahelyi környezetbe szánt verzió. Ebből következőleg meg van pakolva olyan plusz például hálózati támogatásokkal, amelyek nincsenek benne a Home változatban. Egy otthoni gépnek nem faladata kommunikálni a hálózaton munkahelyen szerverekkel és egyebek. Így egy Home változatban kevesebb rendszer folyamat fut a háttérben. Persze minél több háttérben futó rendszer folyamat van annál kevesebb erőforrás jut a párhuzamosan futó más programokra, mint például egy teszt programra vagy egy játékra. Nem véletlenül kerül többe a Pro változat, mint a Home. Ki kell fizetni a belerakott plusz támogatásokat is, amire munkahelyen szükség lehet, de otthon feleslegesek. Aki otthon használja a gépét és nincsen szüksége munkahelyi szintű folyamatokra a gépében vélhetően jobban jár egy Home változattal otthon. Nem csak árban, hanem 1-2% plusz teljesítményben is.

Új hozzászólás Aktív témák