Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    válasz ZooLee #49 üzenetére

    Azért szvsz navigon szoftverrel, a 4.x-essel ami a marketen már fenn van, is le lehetett volna tesztelni, igaz nem csili vili 3d de én használom a telómon és teszi a dolgát, ja és navteq térképek vannak hozzá ami azért nem is kicsit jobb mint a tele atlas.

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

  • MaCS_70

    félisten

    válasz ZooLee #49 üzenetére

    Szia Zoolee!

    Szokás szerint jól látod a dolgokat -- legalábbis szerintem biztosan.

    Azt nem tudom, hogy a Google nem csak térképet szerzi-e be on-line.

    Az Egérút egyébként igazán komoly adatforgalmat nem generál, és ahogy egyre triviálisabb és olcsóbb lesz a mobilnet, ez az irány egyértelműen erősödni fog.
    Egyébként a Google sem olyan horror ilyen szempontból.

    A jövő nyilván az interaktivitás, nagyon tetszik a Google módszere, ahol a navigáló készülékek visszafele is adnak adatokat -- nagyon tetszenek ezek a szétosztott feladatok, kooperatív rendszerek, technikailag és filozófiailag is, legyen szó akár a térképfejlesztésről, akár a pillanatnyi forgalmi helyzetről (a kettő persze gyakran átfedi egymást). Példának okául a Turistautak egészen korrekt autós navigációt ad, kár, hogy az európai OpenMaps elég zsenge.

    Készülékfronton a Garmin még mindig nagyon ott van az élen, főleg a kijelzői miatt -- de sajnos nagyon érezhető az elkényelmesedés miatti hanyatlás, főleg a szolgáltatások és az árak vonalán.

    Ezért is örülök nagyon a Sygicnek. Kicsit még jobban megpiszkálja a piacot.

    Érdemi gyártót ennek ellenére csak kettőt ismerek: a Garmint és a TomTomot (a Magellan és a Lowrance eléggé kívül esik a látókörömön, a többi pláne). A térképeket ugye mások fejlesztik, ők viszont korrekt tokozást és korrekt kijelzőket raknak egymás mellé. (HASZNÁLHATÓ motoros GPS-t gyárt még más is?)

    Üdv: MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák