Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adam_

    senior tag

    válasz naot #14 üzenetére

    Lehet, hogy árad belőlem az idealizmus, a hibát meg javítottam. Én azért nem szerettem volna elrontani, vagy nem informálódni így felvételi előtt, ezért az alap volt természetesen, hogy nyílt napokra eljártam, azon az adott karon, szakon tanuló emberektől kérdezgettem dolgokat, hogy mégis milyen ott tanulni. Ezek alapján mérlegeltem magamban is, hogy mire is lennék képes, meg hogy mit kedvelek, és hát így döntöttem, ahogy. Aztán majd a jövőben elválik, hogy helyes volt-e vagy nem. :)

  • izriot

    tag

    válasz naot #14 üzenetére

    Nem értesz félre semmit, az első félév mindenhol rostálás, legalábbis amennyire én tudom. Nagy ívben szórják ki az embereket, mert az állami támogatásért felvesznek majd minden jelentkezőt, de ugyanazt a létszámot már szakirányokon nem tudják elhelyezni, mert kevés labor van. Nem véletlenül vagyunk 20-an modulon. És nem véletlenül mondják, hogy bekerülni a könnyebb, bent maradni a a nehezebb : ) Pár tanárra állítólag már rá kellett szólnia az intézetvezetőknek, hogy vegyen vissza kicsit, mert ilyen tempóban senki nem marad, lol.
    Így aztán a tanulók csupán csekély részének sikerült bukás nélkül minden tárgyat teljesítve zárnia az első vizsgaidőszakot. Az ösztöndíjlista top 10 valahogy úgy nézett ki, hogy 4db 4 feletti átlag, pár 3 feletti és aztán jöttek a kettesek és a baromisok 2 alatti.

  • copin

    őstag

    válasz naot #24 üzenetére

    Most a nyelvvizsga nem ér annyit. Én speciel pontduplázást preferálom. 1, vagy 2 tantárgyból. Tudtommal jobban jár az ember. Igaz, akkor a nyelvvizsgával utólag kell még szórakoznia.

  • BloodyEddie

    őstag

    válasz naot #24 üzenetére

    Egy közép és nyelvvizsgám megvan :) Körülnéztem több fejlesztő hivatalos honlapján, bőven van állásajánlat, persze jó magas képzettséga követelmény, én onnan próbáltam tájékozódni, hogy milyen alapismeretekre lenne szükség. Néhány oldal, akit szintén érdekel a dolog:
    Crytek Budapest (egy nagy hely kis hazánkban) :)
    Valve (ők elég szabadon fogalmaznak, ilyen "megnézünk és ha tetszel, felveszünk" stílus)
    ID Software (tengerentúlon a munkahely, de részletesek a követelményleírások)

    (#22) leviske: én BME informatikai karán nézegettem a mérnökinformatikus szakot, elméletileg ha oda megyek, onnan még lehetek programtervező (azon belül szoftverfejlesztőt néztem én is), viszont progtervezőből már nem lehetek mérnökinfo-s. Abban a hardver része (is) érdekel nagyon, viszont szimpla érdeklődéssel nem sokat tudok kezdeni... áemdébe pedig nemhiszem hogy beengednek RV870et tervezni, bármilyen szép is lenne :P Mesharrayben úgy tudom nagyon keményen kérnek rajzot is, ami nem az erősségem.. de szimpatikus lenne a hely. A topiknyitás is teljesen jó ötlet, ha lesz időm, megpróbálom összegezni amit eddig tudok az ilyen szakokról és minden mást a témában. Topiknyitás előtt egyeztethetnénk pü-ben a kezdő hsz-t, ketten csak több infó gyűlik össze bele :)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz naot #24 üzenetére

    Hm, az igaz hogy az emelt szintű marhaság. Az viszont nem hogy követelmény legyen. Manapság semmihez nem követelnek, tele vannak az iskolák (meg utána onnan ki is jönnek) hüyékkel.
    A felvételi rendszer szerintem jó volt, ugyanis aki valóban szeretne valamit csinálni, az általában össze is szed annyi ismeretet hogy átmenjen felvételin... Csak ugye növelni kell a diplomások számát (na jó, ez 1996-ban volt) és hát ezt annak idején úgy képzelték hogy könnyebb legyen diplomát szerezni :D

    Így aztán manapság már mindenki informatikus aki tud torrentezni meg windózt telepíteni...

    Amúgy OK hogy hivatalosan az informatika önálló tudomány, de ha azt nézed, önmagában nem sok mindenre jó. Arra viszont kiváló hogy az informatikai eszközökkel a biológia, kémia, fizika munkáját segítse az ember. (Nyelvészet, stb. is. )

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz naot #38 üzenetére

    Ehh, meg ilyenek hogy nincs bukás (általános iskolában)... kreditrendszer... Nem kreditben úgy tanultak az emberek mint a kisangyal (már amelyiknek volt esze) mert tudták hogy ha megvágják őket valamiből az = fél év pihi. Jártam kreditrendszerben is, az pl. nem ösztönöz.

    Izé. Informatikus. Sajnos informatikusokra van csak kereslet, azt nem kérdezi meg senki hogy mihez értesz... és a hosszú nyelvű hozzá nem értők meeszik magukat a jó helyekre.
    Tele van velük a munkahelyem.

    Ja, az OKJ néha többet ér tudásban mint 1-2 főiskola :( Több olyan embert ismerek aki pl. OKJ-s papírral rendelkezik, és sok főiskolát végzettnél jobban programoz...
    Csak ezek nem az OKJ-s papír alatt tanultak meg programozni hanem nyomták éjjel nappal mert érdekelte őket.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • izriot

    tag

    válasz naot #38 üzenetére

    Persze ezzel a diákok jártak jól, mivel nem akartak túlzásokban esni, ezért inkább könnyebbre vették figurát, nehogy aztán a végén senki ne menjen át.

    Én ebből csak annyit veszek észre, hogy régen a többieknek 3 félév matek, villanytan és elektronika volt a kettő helyett. A többieknek 2 félév volt az energetikára, nekünk egy. Persze mindezt csak azért, hogy rengeteg gazadasági és természettudományi tárggyal feltöltsék a tananyagot, amire garantálom nektek, hogy soha senkinek nem lesz szüksége a szakon, nem fogunk belőle profitálni. Anno megörültünk a jognak, de jó lesz, majd ha lesz kisvállalkozásom tudni fogom mit hol kell intézni, stb... aha, mintha errő lett volna szó. Anno megörültünk a vállalkozásgazdaságtannak, de jó, majd megtanuljuk hogy kell céget alapítani... aha, mintha erről lett volna szó.
    Tehát időben nem mintha többet nyertünk volna, hanem még brutálisabb lett a tanítás, mert a követelmények maradtak, csaképp rövidebb idő alatt nyomják le, és ráadásként vizsgaidőszakban még három-négyszáz oldalnyi bullshitet is be kell biflázni, amire nem lesz szükségem soha...
    Az elektronikát ugyanúgy lenyomják 2 félév alatt, követhetelen, a matek is igen brutális, és a villanytan se különb, energetikából 80%-os bukás van.
    Egy tanár, akivel jóban vagyok mesélte, hogy nekik anno du 4-5 után nem volt órájuk... Lehet hogy reggel nyolctól bent voltak, de du öt után már mehettek haza. Volt egy egységes tanterv, órarend, mindenki abba járt, nem ökör módjára kellett összevadászni a kurzusokat, ráadásul vizsgaidőszakban, a következő félévre (mert nálunk így megy), amikor az ember mással foglalkozna. Most teli vagyok 2-3 órás lyukakkal, három nap is reggel nyolctól este nyolcig bent vagyok, és van egy hármas ütközésem, meg egy modultárgyam ütközik egy laborral. És az se utolsó, hogy ez a rendszer nem igazán segíti elő azt, mint a régi, hogy kialakuljon egy jó baráti társaság, akikkel mondjuk tanulókört lehetne alapítani. Azokkal, akikkel most járok egy kurzusra, lehet köv. félévben nem is találkozunk többet...
    Szóval az én tapasztalataim csak azt mutatják, hogy baromira semmi értelme nem volt ennek az egésznek.

    >hcl
    Nem kreditben úgy tanultak az emberek mint a kisangyal (már amelyiknek volt esze) mert tudták hogy ha megvágják őket valamiből az = fél év pihi. Jártam kreditrendszerben is, az pl. nem ösztönöz.

    Nem tudom hova jártál, de akkor nálatok eléggé ökör módjára mehetett a követelményrendszer. Én pl ha megbukok egy tárgyból, ami előkövetelménye a modulomnak, akkor minimum 1 évet csúszok, mert nem nagyon szokás a keresztfélév, illetve a vizsgakurzus. A következő félévi tantárgyak jó részének előkövetelménye az előző félévi. Ha valaki nagyon béna, akár még az állami támogatásból is kicsúszhat. Ösztönzésnek ezen kívül van még 3 félév alatt 40kredit megszerzés (ha nincs meg kirúgás), illetve harmadik tárgyfelvé utáni bukás esetén kirugás. Én nem érzem, hogy nem lenne elég motiváció, hidd el, aki azért jött ide hogy kényelmesen csinálja, előbb-utóbb rájön, hogy a kirugással kell szembenéznie.

    Az informatika ledegradálásoz annyit fűznék hozzá, hogy a szakmák egymásra vannak utalva, és ez így jó.

    [ Szerkesztve ]

  • copin

    őstag

    válasz naot #45 üzenetére

    Egyébként a mostani felsőoktatás egyre inkább felhígul. Nem rég olvastam a hvg-ben, hogy már ott tartunk, hogy a fiatalok 60+%-a egyetemre jár, és ez csak növekedni fog.

    Ez nem jelent semmit. A többséget elkaszálják sajnos, de előtte elszórakozik ott pár félévet (mint a jó öreg Steve Jobs) az állam vagy a saját pénzén.
    A kreditrendszer pedig jó. Nehogy már az miatt ne vegyen fel egy cég egy orvost, mert 2-es volt anatómiából. Gyakran nem ezen múlik, hogy hogyan végzi a melóját. Ha hibázik, akkor pedig ki fogják rúgni, akárhányasa volt a félévek alatt.

  • copin

    őstag

    válasz naot #56 üzenetére

    Hát nem tudom, én nem örülnék, ha egy 'átcsúszott anatómiából' orvos vizsgálna engem. Igenis, az ötös érjen többet! Itt már nem egy homályos értelmű szülői parancs miatt tanulsz, hanem azért, hogy jó szakember legyél - az érdemjegy pedig ennek az egyik mérőeszköze. Vegyünk egy szín ötös és egy szín kettes orvost! Egyértelmű, hogy az előbbinek sokkal nagyobb szakmai rálátása van, ezért nagyobb eséllyel hoz jó döntést.

    Gondolom ismered milyen az amikor egy tanár pofára megy. Van olyan summa cum laudés arc aki nagy ívben sz*r a betegre, de nyalni tud. Szóval ne a diplomát nézd, amikor a rendelőben vagy (ha egyáltalán eszedbe jut ilyesmi). Hibás felfogás, az hogy papírod van róla és ezzel le van rendezve a dolog. Ha elvégzed 100%-ra a nyelvvizsgát és utána évekig nem használod azt a nyelvet, akkor mire mentél vele? Ennyi.

    A pénzkidobásról annyit, hogy az államnak (legalábbis hazánkban mindenképp) van egy olyan tulajdonsága, hogy csontig lenyúzza az ember bőrét. Ez miatt nem tudom sajnálni a költségvetést. Ha valaki úgy gondolja, hogy a felsőoktatásban akar 200-300k-t ellébecolni az állam pénzén, hát tegye. Eközben ő is fizet, mert mint tudjuk az idő pénz, csak még fiatalon ez sokaknak ez nem teljesen világos. Az hogy valakit nem vesznek fel egy egyetemre, nem feltétlen jelenti, hogy nem képes teljesíteni a tantervet. Vannak olyanok, akik egyszerűen nem akarnak oda járni és korábban akarnak karriert csinálni (bár ehhez egy technikusi, vagy szakmunkásképző nem mindíg nyújt megfelelő hátteret).

Új hozzászólás Aktív témák