Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    "A másik nagy kedvencem mindig is az informatika volt. Azért is szedtem külön bekezdésbe ezt a részt, mert szorosan mellettem állt a tanulmányaim és eddigi életem során ez a tárgy, de komolyabb szinten a gimnáziumban ( fakultáción ) nem voltam belőle. Inkább ez otthoni szintre terjedt ki."

    Erre szoktam mondani hogy az informatika nem önálló tudomány, mert gyak. minden más alá dolgozik, eszközöket biztosít a többinek...

    Bár ez igazából minden más tudománnyal is így van, így alakul ki a tudományterületek hálózata :)

    Egyébként emelt szintű biosz... Egy exem biológiatanárnő egy eü. szakközépben, mai napig jóban vagyunk.
    Az emelt szintű bioszra való felkészítést először nagyon utálta mert tele volt olyan dolgokkal, amiket az egyetemen nem is tanítottak nekik...

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz naot #24 üzenetére

    Hm, az igaz hogy az emelt szintű marhaság. Az viszont nem hogy követelmény legyen. Manapság semmihez nem követelnek, tele vannak az iskolák (meg utána onnan ki is jönnek) hüyékkel.
    A felvételi rendszer szerintem jó volt, ugyanis aki valóban szeretne valamit csinálni, az általában össze is szed annyi ismeretet hogy átmenjen felvételin... Csak ugye növelni kell a diplomások számát (na jó, ez 1996-ban volt) és hát ezt annak idején úgy képzelték hogy könnyebb legyen diplomát szerezni :D

    Így aztán manapság már mindenki informatikus aki tud torrentezni meg windózt telepíteni...

    Amúgy OK hogy hivatalosan az informatika önálló tudomány, de ha azt nézed, önmagában nem sok mindenre jó. Arra viszont kiváló hogy az informatikai eszközökkel a biológia, kémia, fizika munkáját segítse az ember. (Nyelvészet, stb. is. )

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz naot #38 üzenetére

    Ehh, meg ilyenek hogy nincs bukás (általános iskolában)... kreditrendszer... Nem kreditben úgy tanultak az emberek mint a kisangyal (már amelyiknek volt esze) mert tudták hogy ha megvágják őket valamiből az = fél év pihi. Jártam kreditrendszerben is, az pl. nem ösztönöz.

    Izé. Informatikus. Sajnos informatikusokra van csak kereslet, azt nem kérdezi meg senki hogy mihez értesz... és a hosszú nyelvű hozzá nem értők meeszik magukat a jó helyekre.
    Tele van velük a munkahelyem.

    Ja, az OKJ néha többet ér tudásban mint 1-2 főiskola :( Több olyan embert ismerek aki pl. OKJ-s papírral rendelkezik, és sok főiskolát végzettnél jobban programoz...
    Csak ezek nem az OKJ-s papír alatt tanultak meg programozni hanem nyomták éjjel nappal mert érdekelte őket.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz izriot #43 üzenetére

    "Én pl ha megbukok egy tárgyból, ami előkövetelménye a modulomnak, akkor minimum 1 évet csúszok, mert nem nagyon szokás a keresztfélév, illetve a vizsgakurzus. A következő félévi tantárgyak jó részének előkövetelménye az előző félévi."
    Nem tudom hova jársz, de ez elég szoros kreditrendszer :) Orvosi vagy építész ha jól tippelek?

    Amúgy én nem kreditban a PTE TKK, kredtiben a PTE PMMK -ra jártam.

    A másodikon nem volt ilyen szoros az hogy egymástól függenek a tárgyak, így nyugodtan elvoltak az emberek akkor is ha kirúgták őket pár dologból. Így aztán senki nem végzi el időre, 3 év helyett mindenki 4-8 évig jár oda.
    Nekem 4 év alatt meglett (nyugi nem szakmai cuccok miatt, hanem mert informatikus hallgatóként nem különösebben volt kedvem épületek tartószerkezeteiről tanulni).

    A nem kredites rendszer ösztönző hatása meg még a nagyon belesz*rós embereknél is megnyilvánult, miszerint ha nem tanult akkor igen hamar mehetett dolgozni... Ahhoz meg nagy részének nem volt kedve...
    Kreditben ha megvágják az embert 1-2 tárgyból akkor a legtöbb esetben maradhat ugyanott ahol volt, folytathatja a tanulmányait=mehet vissza bulizni.

    Amúgy nem kreditben sokkal jobb volt az órarend. Odaadták, akkor voltak az órák, nem volt vele macera. Kreditben meg minden ütközik, stb. Persze akinek büdös iskolába menni pénteken az jobban szereti a kreditet. (Ld. kis bölcsészlánykák akik hétfőn reggel jönnek, péntek reggel már otthon vannak, és dec. közepére vége a vizsgaidőszakjuknak...)

    @naot : Ja hogy ZMNE :)

    "Például mindegy, hogy kettesre, vagy ötösre végzi el az ember az adott tantárgyat, azonos kreditet kap érte. "
    Például, ez is baj. Bár ha nem ugyanannyit kapnál akkor iszonyat bonyolult lenne...

    "csak van egy bizonyos embertípus, aki önmagától képes tanulni, és hogy legyen valami papírja, azért elvégez egy iskolát. Nekik tényleg felesleges volna 3/5 évet elhokizni egy főiskolán/egyetemen."
    Na igen.

    @leviske : Na igen mert ha valaki 5-ös tanuló az legtöbb esetben 0 gyakorlati érzékkel bír.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz FPéter #54 üzenetére

    Huhh, mindkét szakomon hatalmas előnyöm volt azért, mert szakközépből jöttem.
    Nem volt gáz azzal hogy szerelni kell, programozni, elektromos dolgok, digitális átamkörök...

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák