Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slfln

    senior tag

    válasz schawo #2 üzenetére

    Köszönöm! Örülök, hogy elolvastátok. :)

    Egyesek beszélnek enyhe melegségről középen benne, de ez annyira meleg, amennyire hideg. Full lapos az egész, meg mernék esküdni rá, bár még nem láttam frekigörbét.
    A sziszegősség az 5kHz-es süllyesztés miatt van szintén. Azt feltolva kicsit enyhül. Ez az ára a túl nagy transzparenciának, kiszedi a felvételből azt is, amire azt hitted nincs is ott. --- rosszul van keverve.

    Fejeshez nem hasonlítok, nem említem meg konkrétan, ha unalmasnak találok valamit, és nem számszerűsítek semmit.
    Ez a béke alapja szerintem :D. Szignatúrája közeli (mondjuk úgy 'hasonlít') a K601-hez.

    A múltkori felajánlásom még él, csak egy időpontot ki kell hozzá kotlani :).

    K370-hez? Hát... hogy mondjam... mintha Portaprot kellene hasonlítani mondjuk HD25-1 II-höz (sq terén) kb. annyi a difi. :D

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #6 üzenetére

    Köszönöm a bíztató szavakat Nektek!

    Lehet nem fair ide bevonni a Qualiát :).
    Így persze felelőtlen ez a kijelentés, amit tettem, de én elsősorban univerzális fülesek terén értettem ezt a csúcs közeli állapotot felbontás tekintetében -csak ezt már nem írtam oda.
    High end fejest meg még nem hallottam, szóval nálad a labda :D, de elhiszem, (evidens) hogy így van.
    A részletesség fogalmát szerintem még tovább kell ízlelgetnem. Sokszor azt veszem észre, másokon és magamon is, hogy azért tartanak részletesebbnek valamit, mert más a színezése és más dolgok kerülnek ki előtérbe -és nem az ablak mocskos. Ugyanezeket a hangokat hallom a DBA-ból is, csak másképp. Ha a részletesség alatt a membrán felbontóképességét értjük, vagyis nem mos össze dolgokat és tudja követni tisztán a zsúfolt részeket, felveszi a kis részleteket a felvételről, kellően gyors, akkor én nem mondanám a fejeseimtől se kevésbé részletesnek.
    A tisztaság meg megint egy más kérdés. Erről meg kezdem azt gondolni, hogy ez félig művileg, félig meg technikailag jelentkezik (értsd ügyesen emelt csúcsok).

    Szerintem is. A V1-hez közelebb van, mint a DBA-hoz, de a GR07 sosem tűnik kicsinek, vékonynak és kompresszáltnak egyetlen felvétellel sem.

    A RE262, ahogy kivettem jóval zeneibb lehet, de az nem is akart magára húzni soha monitor jelleget. Jó áron van még mindig megérne egy próbát.
    Az EX600 mire ideér, az a gáz, hogy annyi font lesz, mint ahány dollár amcsiban :).

    Az anyaghasználattal semmi baj, ismét elő lehet szedni a HD25-1 II-t hasonlatnak---> nagyon jó, csak nem túl szemet odavonzó látvány és az időtállóságról szól. Én ennek persze örülök, csak megjegyeztem, hogy nem túl attraktív (lehet másoknak).

    Köszönöm! Javítva.

Új hozzászólás Aktív témák