Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz floatr #20 üzenetére

    "Ha a driverekben van a varázslat, akkor állati nagy baj van a hardverrel."

    TNT2 / Rage korszak óta bűvészkedik mindkét gyártó a driverrel is, időnként nem is kevés balhé volt ebből (főleg régebben, amikor mindenki 3D Mark e-peen-t növesztett).

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • imibogyo

    veterán

    válasz floatr #37 üzenetére

    Azt kellene már belátnia az NV-nek is, hogy az open source dolgok támogatása is pénzt hoz nekik hosszú távon. Ha nekem csinálnak egy csuda-drivert, ami még kávét is főz ebédszünetben, akkor biztos, hogy az ő kártyájukat fogom venni linux-hoz is, nem csak win-hez, magyarul visszajön annak az 5-30 programozónak az éves bére a hardveren a nagy számok törvénye alapján, mert biztosan nem csak egyedül gondolkozom így a világban. :N

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz floatr #37 üzenetére

    Azért vicces az ilyesfajta beszólás Torvalds megnyilvánulása után. ;)

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz floatr #50 üzenetére

    Amerikán kívül érthető módon ez mindenhol divat mostanság, de nem azért fordulnak a Linux felé, mert az jobb mint a Windows, hanem mert nagyjából ez az egyetlen épkézláb alternatíva, ami megfelel bizonyos elvárásoknak (nyílt forráskód leginkább) és amiben potenciált látnak. Hogy ezzel tud-e élni a Linux, vagy csak olyan szükségmegoldás marad, amit ha jön valami jobb, lecserélnek, azt majd meglátjuk.
    Az nVidia mindig is tudta hogyan lehet a legtöbb pénzt kipréselni a lehetőségeikből. Nyilván nem véletlenül nem akarják, hogy bárki tudjon teljesértékű meghajtót írni a GPU-ikhoz, amikor az adja el a legdrágább Quadro és Tesla kártyáikat, mivel ugyanazokra az alapokra épülnek mint a kommersz kacatok. (leszámítva mondjuk a Teslán az ECC memóriát)

    Nem egyvalami alapján fogalmaztam meg a véleményemet, hosszú évek óta nem történt semmi, ami megváltozatta volna a bennem kialakult képet. Ellenkezőleg, mindig ugyanazok a hiányosságok köszönnek vissza. A koncepciótlan, kontrollálatlan, csapongó fejlesztési módszer következménye mindez. De tovább nem vitatkozok, példát nem is hozok, mert felesleges, ahhoz valóban nem látok elég mélyre, hogy áthatolhassak a szemellenződön.

    És akkor eljutottunk a Linux megválogatja a felhasználóit részhez. Végzett mérnökként műszaki embernek érzem magamat, és ha ez nem elég, az nem az én szégyenem, nem lehet mindenki informatikus. És itt most nem szólok be, pedig én is előkaphatnék valami lesajnáló jelzőt.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz floatr #52 üzenetére

    én alapvetően azt látom, hogy mindenki mindent akar a linuxtól, egyszerre, lehetőleg könnyen, out of the box , stb. én meg azt mondom hogy mivel ingyen van, elnézem neki azt, hogy nem tudok második kattintásra átnevezni. személy szerint csak olyan hibákkal találkoztam, amiket vagy meg lehetett oldani kis tanulással, vagy meg lehet tanulni együtt élni, mert eleve bennebb vagyok a gépemmel 25k-val legalább, de igazából többel, mert az csak egy oem win 7 lenne...

    és akkor még nem beszéltem a kollégáról, akinél a 25k-s oem win7 és a 4xk-s office találkozott a skype click and call szoltáltatásával, amitől a word és az excel is totál meghülyült, beillesztésnél eltűnt az összes opció, csak a formázatlan opció maradt... ha fizetek érte elvárom hogy flottul működjön és ne fél napokat googlizzak. nekem belefér annyi "hiba" amennyivel az ubit pl számomra használhatóvá sikerült hergelni...

Új hozzászólás Aktív témák