Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Snoop-y #47 üzenetére

    "Regen egy ilyen infoert olni tudtak volna."

    Régen sem kellett ezért ölni, már az internet előtti időkben is voltak piackutatók, befektetési tanácsadók és persze maga a tőzsde, amin kiválóan megfigyelhetők a gazdasági változások. Az régen sem maradt titokban, hogy egy országban valamilyen termékből hatalmas felvásárlási láz zajlik. Az első világháború előtt a nagyhatalmak elkezdték felszívni a hadiiparhoz szükséges nyersanyagokat és így sok államban ezek hiánycikkekké váltak. Ezek nem nyomtalan folyamatok, amik az internet előtti kőkorszakban láthatatlanul zajlottak.

    Ezt az egész felvetést érdemes lehet újragondolni. Na meg nem tudom mennyire életszerű, hogy az emberek a közösségi médiában adják hírül a barátaiknak, hogy éppen 20 kiló cukrot spájzoltak el.

    Annyiban igazad van, hogy a Snowden akták szerint az NSA a nemzetközi joggal ellentétesen versenyelőnyhöz juttatott amerikai cégeket a kémkedésből, lehallgatásból származó ipari titkok segítségével. De ehhez nem Gipsz Jakabot kellett megfigyelni a Facebookon, hogy hány kiló cukrot vett a héten, annak maximum csak az üzemeltető örül a célzott reklámok miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Snoop-y #47 üzenetére

    Persze értelek, és nincs is bajom senkivel aki paranoiás, semmi negatívat nem gondolok róluk. Én csak annyit írtam, hogy engem nem érdekel. Olyan ez mint egy nagy közvélemény kutatás. Persze nem, mert többet tudnak ezek mint holmi szokások statisztikája. Az a része azért nem érdekel engem, mert úgy gondolom mindenkinek megvan a szabad akarata. Aki könnyen irányítható azt könnyű manipulálni. Nincs semmi titkolnivalóm, vagy beteg szokásom amiért félnem kellene. Egyszerűen mikor regisztrálok olyan oldalakra mint a Facebook vagy a Google szolgáltatások, mérlegelek, hogy vajon megtudhatnak e rólam olyat amit nem szeretnék. Úgy gondolom, hogy nem. Viszont Stauffenberg-nek igaza lehet, és ez a tudatlanságomból adódik. Mert lehet van olyan amiről nem tudok, és zavarna. De eddig semmilyen kárt nem szenvedtem el ilyen dolgok következményeképp. Szóval hidegen hagy.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák