Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Prof #34 üzenetére

    Semmibe sem kerül messze a piaci érték felett felvásárolni olyan szolgáltatásokat, melyek nulla közeli éves árbevételt termelnek? Ez maximum akkor lenne igaz, ha a Facebook nem lépett volna tőzsdére, ahol minden mozdulatukra jojózni kezdenek a részvény árfolyamok. Az sem tett jót az amúgy sem túl értékes részvényeiknek amikor az Instagramot vették meg. A piac látszólag nem értette, hogy miért fizetnek egymilliárd dollárt egy néhány főből álló, alig 1,5 éves cégért, ami még csak pénzt sem termelt még soha.

    Nem csak az számít, hogy mennyi van a kasszában és abból mennyit költhetnek értéktelen vacakokra. A befektetők amilyen könnyen jönnek, olyan könnyen távoznak is ha úgy érzik, hogy cukorkára költöd a pénzüket. A tőzsde meg egy ennél is kíméletlenebb környezet, ahol már az is fájhat a költségvetésnek ha egy interjúban véletlenül olyat mondasz amit nem kellett volna. Hát még milliárdok látszólag teljesen értelmetlen elköltése...

    Egyébként az Instagramot megvenni nagy hazárdjáték volt, tavaly még nem úgy tűnt, de 2013-ban már igazolódott, hogy hatalmas marketing potenciál van szolgáltatásban. Tavaly még minden marketing guru a Pinterestre mondta ugyan ezt, idén meg már az Instagram ilyen. Nem véletlen, hogy az USA-ban tesztüzemben már futnak benne reklámok (a feltöltött fotók pénzért kiemelhetők, mint Facebookon a timeline üzenetek).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz .LnB #39 üzenetére

    Bár nem nekem szólt a kérdés, de amúgy baromi idegesítő, hogy minden "paranoiás" emberre jut száz másik aki rögtön letorkollja és azt bizonygatja, hogy teljesen rendjén van a világ folyása úgy ahogy van...

    Egy dolog, hogy te leszarod pusztán azért, mert nem érted, hogy miért és hogyan gyűjtenek rólad adatokat és azokkal mi történik. De engedd meg, hogy mások NE szarják le, mert esetleg ragaszkodnak egy olyan magánélethez, melyben nem kutakodnak vállalatok, államok és hírszerző szervezetek.

    Az egészben az a legborzalmasabb, hogy az olyanoknak, mint Te, akiknek a leghaloványabb fingjuk sincs a témához olyan fene határozott véleménye van az egészről. Mint úgy alapvetően minden fotelpolitikusnak a politikáról, minden fotelkatonának a hadviselésről, minden fotelüzletembernek a gazdaságról.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ntomka #43 üzenetére

    Vagy az árat akarja felnyomni Spiegel vagy tényleg nem akarja eladni a szolgáltatást semmi pénzért és én utóbbira tippelek. Mondjuk én sem tenném ezt, ez a srác frissen jött az egyetemről, valószínűleg már most nincsenek anyagi gondjai, minden ezen felül megkeresett cent már csak a játék része.

    (#44) Glenda: Eszem ágában nincs ostoba NWO konteókkal foglalkozni. Csak unalmas, hogy a lehallgatások kapcsán az emberek 90%-nak fingja sincs, hogy miről is van szó pontosan, sokszor még az IT Café híradásait is csak roppant felületesen olvassák, de ez persze nem akadályozza meg őket abban, hogy nagyon határozott "leszarom az egészet, úgysem vagyok sáros" véleménnyel osszanak ki mindenkit akit csak lehet. Ha valakit ennyire nem érdekel, akkor mégis mi a fenéért foglalkozik vele? Nem kell válaszolni... nem azért kérdeztem.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Snoop-y #47 üzenetére

    "Regen egy ilyen infoert olni tudtak volna."

    Régen sem kellett ezért ölni, már az internet előtti időkben is voltak piackutatók, befektetési tanácsadók és persze maga a tőzsde, amin kiválóan megfigyelhetők a gazdasági változások. Az régen sem maradt titokban, hogy egy országban valamilyen termékből hatalmas felvásárlási láz zajlik. Az első világháború előtt a nagyhatalmak elkezdték felszívni a hadiiparhoz szükséges nyersanyagokat és így sok államban ezek hiánycikkekké váltak. Ezek nem nyomtalan folyamatok, amik az internet előtti kőkorszakban láthatatlanul zajlottak.

    Ezt az egész felvetést érdemes lehet újragondolni. Na meg nem tudom mennyire életszerű, hogy az emberek a közösségi médiában adják hírül a barátaiknak, hogy éppen 20 kiló cukrot spájzoltak el.

    Annyiban igazad van, hogy a Snowden akták szerint az NSA a nemzetközi joggal ellentétesen versenyelőnyhöz juttatott amerikai cégeket a kémkedésből, lehallgatásból származó ipari titkok segítségével. De ehhez nem Gipsz Jakabot kellett megfigyelni a Facebookon, hogy hány kiló cukrot vett a héten, annak maximum csak az üzemeltető örül a célzott reklámok miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák