Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skynet258

    veterán

    Én megmondom őszintén régen sokat töltöttem le, a hőskorban mp3-at és divx-et, aztán ahogy telt az idő jöttek az újabb formátumok, de elsőnek a zenéről szoktam le; jött a Spotify. Aztán leginkább a sorozatokra álltam rá; jött a Netflix. Xbox360 érában a játékok; aztán jött a Ps4 és erre már megveszek mindent ami érdekel. PC-n is ott a sok leárazás, ingyenes ajánlatok tömkelege, egyszerűen nincs igényem arra, hogy letöltsek bármit, így én is észrevettem magamon, hogy az elmúlt években szépen lassan áttértem a legális dolgokra. Mert egyszerűbb, gyorsabb, kényelmesebb, és ezért hajlandó vagyok fizetni is. Így tulajdonképpen beigazolódott amit régen, sok évvel ezelőtt is mondtunk, ha lenne értelmes alternatíva szívesen fizetnénk a szolgáltatásokért és lám így is lett. :U

    https://geekpulse.hu

  • Skynet258

    veterán

    Előjött a Netflix lokalizáció hiánya. Erre azt mondom, hogy tetszik nem teszik, az angol nyelv elég alap. Akár a normálisabb munkahelyhez is. Én is most egy olyan amerikai gyökerű cégnél dolgozom, ahol beszélnem kell olaszokkal, németekkel, hollandokkal - persze a közös nyelv az angol. Én a mai napig magyar felirattal nézem a sorozatokat, és számomra baromi sokat adott az angolomhoz. És nem ahhoz az esetenként steril angolhoz amit tanítanak, hanem a beszélt nyelvhez, a benne lévő fordulatokhoz, a kis nüansznyi kiszólásokkal, kétértelmű kifejezésekkel... Ott tartunk, hogy nekem jobb az angolom mint barátnőmnek a középfokújával... Szerencsére őt is rá tudtam már venni, hogy hagyjuk a hülye szinkront és rájött, hogy egy adott sorozatnak mennyivel másabb a hangulata, mint szinkronnal, mennyivel több átjön a karakterekből.
    Szar átállni, olvasni, de pár hét és az ember rájön, hogy jobb lesz és még tanul is közben.

    Másik ami a Netflix kapcsán még eszembe jutott a felület. Mindig is kényelmes gyerek voltam, ezért már anno sem tetszett, hogy lemez megkeres, lejátszóba be, másik táv, elindít, megnéz dvd minőségben. Ehelyett HTPC/raspberry épít, arra XBMC (ma már ez Kodi néven fut) és (igen, letöltött) film egy mappába HD/FullHD/4K minőségben. Amit figyel a program, generál nekem egy borítót, ha akarom betölti a trailert és mindezt egy pofás felületen... Na persze a Netflix felülete elbírna még némi tudást e téren, de akkor is, alakul ez. Szóval nálam még ez is sokat számított, a kényelem. És mára már könnyebb megnyomni egy gombot a távon, mint leülni és letölteni valamit

    Amit többen írtatok, a fregmentáció, az nekem sem tetszik sajnos, de várható volt ha valami sikeres akkor más piaci szereplők is akarnak a tortából. :(

    https://geekpulse.hu

  • Skynet258

    veterán

    válasz Vesa #50 üzenetére

    Félreértesz, abszolút nem nézem le őket és abban is igazad van, hogy van akinek nehezebben megy a dolog. :R Persze én sem az idősebb korosztályra gondoltam első sorban, csak ugye a mostani fiatalokból is sok ilyennel találkozni, és aztán belőlük is lesz egy idősebb korosztály aztán az utánuk következő fiatalokból, valahol el kéne kezdeni... És ok, a mostani idősebbek korlátozott lehetőségekkel rendelkeztek, azóta jött az Internet. Gyerekkoromban a játékok miatt szótáraztam, macerás, nem is mindenki hajlandó rá. De manapság eszembe jut valami, ott a PC vagy a telefon, nagyon maximum fél másodperccel később megtudom az infót (5 perc alatt pedig meg is erősítem több helyről ha olyan a kérdéskör). Szóval azt mondom a lehetőség sokkal több, de a hajlandósággal van sokszor probléma. Én sem Gyuri bácsitól várom el, hogy fluid angollal beszélgessen a sarki kocsmában, de Gyuri bácsi nem is feltétlen akar Netflixezni. Én sem voltam előfizető amíg nem lettek nagy számban magyar feliratok, de olvasni azért már csak tud mindenki (igen, van aki lassabban, emiatt lemarad a képkockákról ami szintén élmény romboló lehet, tudom).
    Az a baj, hogy az élet rengeteg területén találkozol azzal, hogy igény lenne, de ha picit meg kell mozdulni akkor már jajj de rossz. Anno mikor Telenorban telókat adtunk sokan azt sem tudták hogy kell használni. Pedig Androidról váltott Androidra, de ha más az ikon kinézete már pánik megy. Az emberek elkényelmesedtek, lusták használni ami a fejükben van és nagyon kicsi a hajlandóság, hogy fejlődjenek. Pedig olyan korban élünk, amikor otthonról megtanulhatok akár alap szinten autót szerelni, alap szinten spanyolul és megfőzni a 3 fogásos ebédet. Csak kényelmesebb az ezüst tálcáról elvenni a dolgot készen. Ezért mondom, hogy akinek van igénye bizonyos dolgokra azok ott vannak, csak néha nekünk is fejlődnünk kell hozzá. Valami ilyesmi nekem ez a "van szinkron nincs szinkron" kérdés.

    https://geekpulse.hu

Új hozzászólás Aktív témák