Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Skynet258 #49 üzenetére

    "Erre azt mondom, hogy tetszik nem teszik, az angol nyelv elég alap."

    Ez mindig előjön érvéként, és van is benne igazság, csak elfelejtődik ilyenkor, hogy:
    1. Rengeteg idősebb ember van, akiktől már nem várható el, hogy ilyen szinten tanuljanak meg angolul
    2. Ahhoz, hogy egy filmet maradéktalanul élvezni lehessen, nem elég valamennyire tudni angolul. Már az is boríthat mindent, ha csak egyetlen fontos dialógusban nem ért pontosan az ember pár szót, és már annyi is a filmnek (nem áll össze a történet). Nem várható el, hogy mindenki anyanyelvi szinten tolja az angolt.
    3. Nem mindenki rendelkezik könnyű nyelvtanulási skill-el, láttam én olyat amikor tanultam, hogy az illetőnek egyszerűen nem állt rá az agya az angolul gondolkodásra, hiába akarta. Fordított a fejében magyarra, olvasni, írni simán jól tudott mert ott ez még működött, de a real-time beszéddel állandóan szenvedett a szerencsétlen.

    Szóval nem olyan egyszerű ez a kérdés, nem szabad lenézni az embereket azért, mert szinkronnal jobban élveznek egy filmet. Mondom ezt úgy, hogy meglehetősen jól beszélek angolul!

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák