Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz dabadab #188 üzenetére

    "A szabályozás jóságáról csak úgy lehet érdemben vitázni, ha tudjuk, hogy mi is a szabályzás."

    De azt nem fogod fel, hogy a veled vitázók tisztában voltak kezdetektől fogva a szabályozásról, a "büntetést" senki sem szó szerinti jogi értelemben értette, hanem hogy gyakorlatilag így működik. De persze egyszerűbb az automatikus hülyének nézés, mint ha el is olvasnád, amit írnak neked.

    "A fenéket, a hőbörgés ment, hogy "háddeazártatalanságvédelme", meg "ménéznekbűnözőnek". Ez egyrészt nem konstruktív, másrészt hülyeség és ehhez szóltam hozzá.
    Pont az értelmes részét hiányoltam az egésznek, a primitív kocsmai hőbörgés helyett."

    Nem, a kocsmai szintű hőbörgést te nyomod. Én és még sokan mások amellett érveltünk, hogy nem jó az a szabályozás, amely gyakorlatilag a teljes népességen teríti szét a magáncélú tartalom fogyasztást, miközben ugye a terjesztése jogdíj fizetés nélkül illegális, tehát az illegális forrásból szerzett másolatok magáncélú használata feletti szemet húnyásról szól a történet, illetve az ahhoz kapcsolódó sarcolásról. De bazdmeg, van pofád neked hiányolni az értelmes vitát, miközben azzal kezdted, hogy kijelented, hogy mindenki hülye, aki nem ért egyet veled, mert amit te írsz, az nem vélemény, hanem tény.

    "Egyrészt ez a kijelentés önmagában nem igaz"

    Miért nem?

    "másrészt másolni nem csak letöltéssel lehet"

    Igen, de korábban leírtam, hogy mindegy, hogy online vagy offline teszed, ha valakinek offline átadod, aki nem vette meg, akkor csak az ő szemszögéből legális, te viszont terjesztetted. Teljesen mindegy, hogy nem kértél érte pénzt.

    "harmadrészt meg magának a másolásnak a jogszerűségét ez nem befolyásolja"

    Azt nem, de nem is írtam semmit a másolás jogszerűségéről. Még mindig olyan szalmabábbal vitatkozol, amit senki nem állított.

    "Az egyébként elég nyilvánvaló, hogy a mai realitások nagyon messze vannak a több, mint fél évszázaddal ezelőtti helyzettől, amikor az üreskazettadíjat kitalálták és az akkoriban azért egy alapjaiban védhető, működőképes intézkedés volt."

    A működésképes intézkedés és az etikus nem azonos fogalmak. A rendszer akármeddig működtethető elvileg, hiszen az állam jogosítja fel az Artisjus maffiát a sarc beszedésére, nem kell igazodnia a realitásokhoz és a változó világhoz, ameddig újabb és újabb adathordozókra vetik ki a díjat, miközben a lakosság már rég kifizeti máshol azokat a jogdíjakat, nem feltétlenül ugyanazon zenészeknek, kaiknek az Artisjus visszaosztja.

Új hozzászólás Aktív témák