Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Hi!King #186 üzenetére

    "ahol nem magáról a törvényről volt szó, hanem arról, hogy a szabályozás ilyen formában miért nem jó"

    A szabályozás jóságáról csak úgy lehet érdemben vitázni, ha tudjuk, hogy mi is a szabályzás.

    "én meg jópáran mások leírjuk, miért megkérdőjelezhető etikailag, hogy kollektívan szétterítik a díjat attól függetlenül, hogy ki tölt le és ki nem"

    A fenéket, a hőbörgés ment, hogy "háddeazártatalanságvédelme", meg "ménéznekbűnözőnek". Ez egyrészt nem konstruktív, másrészt hülyeség és ehhez szóltam hozzá.
    Pont az értelmes részét hiányoltam az egésznek, a primitív kocsmai hőbörgés helyett.

    "Hiába írom le, hogy a letöltés forrása ilyen esetben csakis illegális lehet"

    Egyrészt ez a kijelentés önmagában nem igaz, másrészt másolni nem csak letöltéssel lehet, harmadrészt meg magának a másolásnak a jogszerűségét ez nem befolyásolja.

    Az egyébként elég nyilvánvaló, hogy a mai realitások nagyon messze vannak a több, mint fél évszázaddal ezelőtti helyzettől, amikor az üreskazettadíjat kitalálták és az akkoriban azért egy alapjaiban védhető, működőképes intézkedés volt. (Ellentétben pl. a fénymásolókra kivetett reprográfiai díjjal, ami már újkorában is szimpla lehúzás volt.)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák