Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz hcl #99 üzenetére

    Nincs tuti infóm a dotációról, azért írtam úgy ahogy. Hallottam róla, ennyi.
    Az vám az lófax, 2-3%. Az áfa az amit el akar kerülni mindenki, az 27%, és nem 150 dollártól jön mint a vám, hanem már 22-től. A vám az nem oszt-nem szoroz kategória kb.
    A kínaiaknak mit jelzel? Szerinted nem szarnak rá magasról? Dehogynem :) Emberi jogokra is magasról szarnak, majd pont arra nem fognak, hogy pár ország pattog az áfa miatt?
    Hiába ellenőrzöd szigorúan, amikor (és itt Degeczi-nek is a válasz) olyan papírt kapsz amilyet akarsz.
    Komplett nagy áruházak mentek rá arra, hogy csúszkával be tudod állítani fizetés közben, hogy mennyi legyen ráírva a csomagra... a jobbak meg alapból bele is tették a csomagba a kért összeges számlát, neked meg elküldték pdf-ben. Ezekkel mit csinálsz? Aztán innen már nem kell messzire menni, ha akarod, sima win paint vagy wordpad is hasznos lehet ha értesz hozzá.
    Én sose csináltam ilyet, csak olvastam róla fórumokon. Szóval lehet, hogy kamuztak a srácok.

    Ezért ment rá újabban a nav arra, hogy szúrópróbára vesznek ki csomagokat, és utánanéznek alin, ebay-en, etc. Aztán ha nagyon kamuszagú a dolog, akkor vélelmezett árra nyomják rá az áfát.
    Ezért élik virágkorukat azok a cégek, akik alacsony áfás EU-s országba küldik a csomagokat, ott belép az EU-ba, megkapja mondjuk a 10%os áfát, onnantól legális, és küldik a 25-27%os országokba EUn belül.
    Na, ilyet használtam én is, és tök buli. Elkérnek érte valami 1000-2000 forintnak megfelelő összeget, cserébe nyersz 10-15% áfát (termékfüggő), és megúszod a postai szívást is (és még ráadásban a 3500at is, ami nemsokára 4 lesz), és kajak legális.
    Viszont most, hogy mindent áfáznak majd, nincs kibúvó. Vagyis hát ez utóbbi még mindig legális kiskapu marad. Luxemburgi áfával nem tudnak mit kezdeni még a mindenható ner-nav berkekben sem.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák