Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    Az AAA kategóriás játékpiac eddigi modelljei halálra vannak ítélve, a fejlesztéseket a jelenlegi formában már nem sokáig lehet fenntartani.

    Hát a félévenként kiadott fércműveket AAA-s játékoknak eladni, az tényleg nem fenntartható.
    Lehet kövezni meg fújjogni, maradinak nevezni, de a Half-Life 2 magasságában elértünk egy olyan realitásszintet, amit leginkább csak finomhangolni kell. A grafika így is elég poligont tartalmaz, a fizika kezdi elérni a ténylegesen valóságosnak mondható szintet (mondjuk az internetet bejáró "next gen farkas" és a Lara Croft szétfútt haja még pont az a feature, ami még hiányzott) úgyhogy itt lenne az ideje valami SDK kidolgozásának; lehet hogy a Source és Unreal SDK ilyesmi, nem vagyok játékfejlesztő, de szerintem fontos lenne egy nagybetűs engine kidolgozása, mellette 3 köbméter eszközzel, amiben modellt, mozgást, scriptet, pályát és mindent lehetne gyártani, a fejlesztőnek annyi dolga lenne, hogy ír egy bitang jó történetet, megcsinálja hozzá a pályát, modelleket, stb. és kész a játék. Ha elég robosztus az összeállítás, akkor még ellenőrizni se kéne nagyon az eredményt, könnyen portolható lenne PC-re, konzolra és Mari nénire is, win-win-win lenne.

    Engem hidegen hagynak a mindenféle átnevezett technikák, én élményt akarok. Érzelmi hullámvasutat, borzongást, akciót, katarzist akarok. Akár mindezt 95-ös grafikán is, mert az elsőre meglepetés volt az új COD-szériában, amikor megöltek, de egy órán belül huszadjára már nem lepett meg.

    A moddereket meg hagyni kéne dolgozni, és olyan rendszert is ki kéne dolgozni, hogy külsősök DLC-t csinálhassanak pénzért; a modderek kapnának egy kis pénzt a munkájukért, és egy alap játék is életben tudna maradni. És akkor tényleg értelmet nyerne a DLC :D

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz mrhitoshi #68 üzenetére

    Ez már nagyon az "én ízlésem > te ízlésed" irányba megy el, nekem például iszonyat vontatottnak hat az Elder's Scroll Oblivion és Skyrim is, öcsém meg GOTY kiadásban vette meg. Én meg a Falloutjaikat vettem meg teljes kiadásban, pedig ugyanaz a banda :)
    De az Alan Wake-et pont nem próbáltam, mert összes kedves ismerősöm elég negatívan nyilatkozott róla, úgyhogy nem nyilvánítanék véleményt videók alapján.

    A bugfix nem feltétlen rossz dolog, de én is hajat tépek, amikor előszedem a steames backupját a játéknak, majd utána még egy óráig frissít. Tudom, profit profit hátán, de akkor ne 60-80$ legyen újonnan a játék, és főleg ne b*sszák át azokat a játékosokat, akik elővásárlásban veszik meg!
    Worms Reloaded és Bioshock Infinite után megtanultam, hogy akármilyen neves, nagy gyártó, akármilyen jók voltak az előző részek, MINDENKI képes keményen elszúrni és el is fogja!

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz ceia #73 üzenetére

    Hát vegyél használt játékot, meg van oldva a második probléma :DD

    És tényleg azokat büntetik, akik megveszik mindenből a korongosat: játéknál DRM, filmnél három óra eltekerhetetlen bemutató, figyelmeztetés hogy ne lopj (baz+, most vettem meg, ne kell figyelmeztetni) meg gagyi menüben navigálás, hálózati meghajtóról vagy streamelt adás esetén meg annyit mondasz hogy UZSGYI és megy!

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz DRB #75 üzenetére

    Az autós példával meg azt akartam szemléltetni, hogy amikor bérelsz egy kocsit, nyilván azért bérled, hogy elmenj vele „a” pontból „b”-be, „b”-ből „c”-be, stb., de ha te nem nyithatod ki a tanksapkát csak a tulaj, így csak nála tudsz majd tankolni(a telephelyén, a benzinkútjánál), ergo amiért bérelted na pont arra nemigen tudod majd használni. Tehát meglehetősen korlátozva vagy a bérleményed rendeltetésszerű használatában, amit egyébként a bérleti szerződés többi része nem korlátoz. Ezzel a MS próbálkozására(is) utaltam, de nem volt elég világos ezek szerint.

    Életszerű példa: car2go: van egy Shell kártya a bérautóban, és csak etanolos 95-ös benyát tankolhatsz bele a Shell kútnál, ha meg máshol-mással tankolod meg, még szépen ki is számlázzák Neked a műveletet. Mégse láttam itt népfelkelést emiatt.
    A kérdés persze mindig az, meddog jogos egy EULÁ-ban korlátozásokat bevezetni.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Balu12 #83 üzenetére

    Mondjuk mondj egy könyvet, előadót vagy filmet (ne folytatást, betmen, vasembör meg szupermen) ami nem JÓ, hanem kiváló volt! Nem egyszerű kérdés. Mindenből a proli tömegek igényeit akarják kielégíteni, mert sok hülye --> sok pénz. Ha meg csinálnak egy mesterművet, nem lesz sokkal több a bevétel.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Cifu #89 üzenetére

    Elnézést, nem számoltam, hogy intelligens emberekkel vagyok körülvéve, a környezetem elszoktatott ettől :DDD
    Akkor kicsit másképp feltéve a kérdést: Szonda-Ipszosz mit mérne.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák