Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Csapoati #26 üzenetére

    Egyetértek Veled, tökéletesen.
    A nőknek mindig kell a visszajelzés, mivel mások is kaptak visszajelzéseket a selfiejük alapján, ezért nekik is kell. Minél több, a nők leginkább csoportban érzik magukat jól, ritka a csoporttól független nő, úgymond "magányos farkas".
    FB = Képmutatás, degradálás, önénképed egyre alább ásása, de hogy őszinte legyek a kontaktolásra is egyre szarabb. Régebben évekig leveleztem, jobb is volt, mint ráírni valakire, hogy mi van vele ... s az üzengetés percekbe fullad.
    Lájkolgatás, minél több, annál jobb? Láttam, hogy lehet "lájkokat" venni, ezzel a vállalatod, vagy saját magad menőbb lehet, de ez a biznisz része.
    Részemről undorító, de minek erről a szarról cikket írni egyáltalán?
    A legrégebbi FB volt a legjobb, az még tetszett, a mostani csak görgess lejjebb, görgess lejjebb, görgess lejjebb, b@szd el az időd, stb.
    Sőt, most magam is gyűlölöm, mert közel 5 percet szántam erre a f@szságra.
    Bocsánat, ez ki kell belőlem jöjjön!
    Amúgy ez a profilom, kérnék rá pár emodzsít vagy lájkot.

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • válasz Csapoati #29 üzenetére

    Nem, most inkább primitív voltam. Nem szoktam káromkodni.

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • attila9988

    őstag

    válasz Csapoati #26 üzenetére

    cikkeket olvasok FB-s linkekről, messengerezek

    Nahát ez a facebook csoport is csoda mókás ám.... :) Ismerem ezeket, mert amikor szekál valaki, hogy jajj de nagyon jó csoportot talált, és kedves ismerősről van szó, akkor benézek.... és vagy két napig maradok, és megpróbálom úgy felfogni, hogy valami humoros műsorra fizettem elő....
    Pl... egészség csoportok.... haláli. Leírja a csaj, hogy "pisilnem kell fél óránként.... mit csináljak szerintetek?".... Alatta a sok válasz 10 perc múlva. Ilyen teát, olyan füvet, amolyan gyógykenőcsöt használj, és jó lesz... Én meg azt mondom, hogy menj el az orvoshoz b----meg, mert lehet hogy csak felfáztál, de az is, hogy egy hét múlva beledöglesz, mert vagy minimum 100 féle betegség okozhat ilyet te idióta.... :)
    Persze ezt nem muszáj elmondanom neki, hagyhatom hogy működjön a természetes kiválasztódás, akkor maguktól is elhullanak az ilyenek....

    Vagy volt egy ilyen egyszer, hogy ilyen csoda recepteket osztanak meg.... Jön az egyik cikk, hogy a cukor az ilyen méreg, meg olyan, meg ha eszek egy kocka csokit, akkor mindjárt visznek a temetőbe.... Kettővel fölötte ugyanattól az embertől. "recept megfázásra", benne az, hogy áztassak mindenféle dolgot, cukros lébe.... Baszki nem úgy volt hogy ettől megdöglök, most meg ez fogja meggyógyítani a megfázást... :)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Sir Ny

    senior tag

    válasz Csapoati #52 üzenetére

    Ne bántsd. Ecce homo. Társas lény, gyenge, esendõ, elesett -- sajnáld meg, és segíts neki.

    -

  • attila9988

    őstag

    válasz Csapoati #57 üzenetére

    Hallod... az még a kedvencem, amikor jönnek a "sósok"... hogy ilyen, meg olyan sót vegyek, mert a bolti az méreg, és végem lesz.
    Ezt alátámasztandó, szoktak hozni mindenféle érveket, hogy pl a kálium klorid az mérgező, mert hogy embereket végeznek ki vele, és népirtás van, meg minden....
    Persze azt nagyvonalúan elfelejtik, hogy a méreginjekciót intravénásan szokás beadni, ráadásul igen nagy mennyiséget kap az illető. Aztán leírom nekik, hogy ha a roppant egészséges dinnyelevet, vagy mondjuk bubis ásványvizet beoltom magamba intravénásan, akkor is meghalok.... De ez nem nagyon szokta érdekelni őket, inkább válaszként megkapom, hogy én ilyen olyan cégeknek dolgozom, és azért zavarom őket, tűnjek el..... :)

    Aztán jön a slussz poén, hiszen ők árulnak ám sót... 6x -os áron a boltihoz képest, és azért van az egész felhajtás, hogy azt vegyem.... Jön a szöveg, hogy a gonosz multik ki akarnak irtani, és a só útján teszik ezt, ezért inkább vegyek tőlük, mert ezt a csoda bányából hozták, és az a só más só.....

    Ilyenkor kicsit szoktam még szekálni őket.... meg kérdezem, hgoy az egyik bányából származó nátrium klorid az miért más, mint a másik bányából származó nátrium klorid, a szennyeződésen túl természetesen....
    Erre aztán nem nagyon kapok rendes választ, csak azt, hogy a laci bácsi is ezt ette, ezért élt 100 évig. (más tényezők meg ugye nem játszanak szerepet, csak ez.... :) )
    Hogy még kicsit kötekedjek, meg szoktam azt is kérdezni, hogy ha tényleg egy nagy összeesküvés keretein belül etetnek engem "rossz" minőségű sóval, akkor mégis mi a terv? Mert hogy ha az, hogy ne 78, csak 70 éves koromig éljek, az elég szar terv, mert sok emberöltő alatt lehetne csak, és nagyon minimális hatást elérni vele....
    Dehát erre sem kapok választ.

    Aztán jönnek a "tiszta sósok", és betámadják a "himalája sósokat", hogy az is vacak, mert az övéké az még jobb... Pár mondattal később még belekötöttem a linkelt cikkbe, ami a "bizonyíték volt", ugyanis az abban közölt adatokról, sehol, semmit nem találtam, valami nem létező dr úr, nem létező cikkére hivatkoztak.... Mondtam nekik, hogy nehogy már ez az egyetlen magyar oldal számoljon be erről, és nehogy már ne találjak róla egyetlen árva bejegyzést sem az egész neten ezen túl.... ez így egy kicsit kamunak tűnik....

    Utána kidobtak a csoportból az utolsó alkalommal..... azért jó móka volt.... még jó, hogy nem is a valódi nevem volt a facebook fiók.... :)

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • #20655360

    törölt tag

    válasz Csapoati #57 üzenetére

    ho.. hom.. homeo MICSODA? Ezért jó a face nélküliség. *proud* ;]

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz Csapoati #87 üzenetére

    Én nem hiszem, hogy sznobizmus volna. Úgy gondolom, hogy az értelmesebbje tisztában van azzal, hogy ez az oldal miről is szól, és azzal is, hogy nem feltétlenül érdemes életed minden másodpercét nyilvánossá tenni, valamint azzal, hogy ha oda leírsz valamit, az az összes három betűs amcsi szervezet szeme elé is kerülhet, akármelyik pillanatban, akik aztán továbbadhatják ezeket saját hazád aktuális hatalmi elitjét védő szervezeteknek, és hogy ez érinthet téged akár negatívan is.
    Én abszolút megértem azokat, akik erre a tényre úgy reagálnak, hogy egyszerűen nem használják az oldalt, vagy az ahhoz hasonlókat. És itt nem lehet ellenérvként felhozni velük szemben az oly sokat hallott "úgysem csinálok olyat" unalomig ismételt frázist, hiszen a megfigyelés lehetőségének ténye, önmagában is frusztráló, és kellemetlen érzéseket válthat ki bárkiből. (hiszen ami ma nem bűn senki szemében, az holnap az lehet. Aki nem ellenséged ma, az holnap az lehet. Politikai nézetek hangoztatása esetén ez különösen fontos lehet) Te sem mondod az összes ismerősödnek, hogy "nyugodtan járkáljatok ki, és be a házamban, amikor olyan kedvetek van, úgysem csinálok olyat.... " Ugye hogy abszurd lenne? Persze hogy az...
    Ez nem sznobizmus, inkább csak biztonság tudatos életmód, amivel megpróbál az illető kívül maradni egyes csoportok hatalmi törekvésein.

    Ugyanakkor tagadhatatlan, hogy a facebook -hoz hasonló rendszereknek van pár előnye is, a megannyi hátrány mellett, és tudatosan, vagy még inkább céltudatosan használva ezeket, megteremthető egyfajta kompromisszumos megoldás is. Ez nem a kívánatos állapotot jelenti, csupán azt, hogy a hátrányok, és kockázatok figyelembevételével, (ami nem csak a lehallgatókat, de a nyilvános profilokat keresgélő rosszakarókat is jelenti) alkalmazunk pár eszközt, ami hasznukra válik...

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák