Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rusi

    senior tag

    válasz Urshini #28 üzenetére

    Értem, tehát a gyártó kitalál egy "büntetést" a készülék szoftverében azon szolgáltatóknak, akik nem hajlandóak az általa megadott követelmények és anyagi elvárások szerint árusítani a termékét, akkor ezután a szolgáltató a hibás, mert nem hajolt meg az Apple kénye-kedve előtt. :C :W

    Az összes többi gyártó készüléke a gyártóktól érkezik közvetlenül (és előre megrendelt készlet van belőle, az iPhone-ból nincs vagy minimális), az iPhone-ok nem, az (bolti) árlistában benne van. Szerinted a szolgáltató jogi munkatársai nem gondolták ezt át? Ezzel amúgy NEM arra akarok célozni, hogy egy mobilszolgáltató (és egyáltalán bármilyen nagyobb multicég) soha semmiben nem hibázhat, de tényleg nem értem, hogy mit kell ezen rugózni, ráadásul úgy, hogy amilyen áron adjuk az iPhone-t, nem állnak sorba érte (de aki mégis akar, az tud venni, ennyi). :)

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz Urshini #31 üzenetére

    Talán esetleg nyomós oka(i) volt(ak) rá, hogy nem állapodtak meg, meg aztán úgy tudom, senki és semmi nem írja elő, hogy kötelező lefeküdni az Apple által támasztott követelményeknek. Ha egy szolgáltató úgy ítéli meg, hogy számára nem kedvező az Apple "ajánlata", akkor ennyi, nincs megállapodás, mint ahogy a világon számtalan olyan szolgáltató van, ahol nincs iPhone, sehogy, semmilyen módon. Igazából megtehetnék, hogy egyáltalán nem árulják, mert az sem kötelező, de mégis van. Drágán, reklámok nélkül, kártyafüggetlenül, garanciával, de van. Ennyi. :U

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz Urshini #33 üzenetére

    Szerintem se te, se pedig én nem ismerjük a pontos részleteket a Telenor megállapodásairól, úgyhogy azt sem tudhatjuk pontosan, milyen megállapodás van a Samsung, Nokia stb. márkák felé, felesleges ezen rágódni, én már a kínálatban szereplő összes készüléket értékesítettem, adtam el iPhone-t, ha azt szeretett volna az ügyfél, de ugyanígy ment a Nokia, Huawei, még BlackBerry is (már ameddig ez utóbbi volt).

    Az LTE-vel kapcsolatban utoljára írom le, hátha megérted:

    Az APPLE tette bele a készülék szoftverébe azt a korlátozást, hogy ha olyan szolgáltató kártyája kerül bele, akivel nincs szerződésük, ott az LTE letiltódik, valamint a mobilnet és MMS konfigurációt manuálisan kell beletenni. Mi több, egy jó ideig a hotspot funkció se működött, most ez utóbbi már feloldásra került. Akkor most miért is a Telenor a hibás? Hálózat megvan, 4G-s SIM kártya megvan, minden további nélkül mehetne az LTE az iPhone-okon is, de az APPLE letiltotta. Hát ez van.

    Az iPhone benne van az (bolti) árlistában, ha valaki érdeklődik, akkor minden további nélkül közöljük, hogy igen, a Telenornál kapható iPhone, elmondjuk az árakat is, ha pedig úgy dönt (és van épp készleten), akkor rögtön meg is veheti.

    Ja, azért azt elárulom, hogy rengeteg ügyfél személyesen jön be információt kérni, még úgy is, hogy esetleg előzőleg megnézte az online árlistát (ami egyébként mindegyik szolgáltatónál akár 1-2-3 nap késéssel frissül akcióváltáskor, ráadásul mindegyiknél úgy el van dugva a honlapon, hogy alig találni meg, talán épp a telenoré a leghamarabb fellelhető, de pl. most a Telekomnál eltűnt az a link, aminek a harmadik aloldalánál meg lehetne találni az árlistát) vagy a netshopot (aminek a kínálata egyébként különbözhet a bolti kínálattól és vannak telefonok, amik nem szerepelnek egyik árlistában sem, mégis megvehetők online, hoppá). A piaci manipuláció pedig egy vicc, a Samsung épp eleget költ saját maga reklámozására (a Telenortól függetlenül!), ezt a többi gyártó is megtehetné (ha lenne rá pénzük, de nehogy már a Samsung legyen a bűnös, hogy világelsők és szarásig vannak pénzzel) de ha bejön az ügyfél és teszem azt Huawei Y530-at szeretne, akkor minden további nélkül eladom neki, főleg ha adott esetben tényleg azzal jár a legjobban és/vagy az felel meg a legjobban a kívánalmainak.

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

Új hozzászólás Aktív témák