Új hozzászólás Aktív témák

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Gyuri27 #488 üzenetére

    " Persze a fingreszelős, taknyos érában is intel volt az isten. De p4, pentium d idejében is. Inteles komáknak akkor se lehetett elmagyarázni, hogy ez bizony szar. Nyugodtan olvass vissza azokra az időkre. Bőven jobb amd procik voltak akkor."

    Tisztában vagyok vele, én ebben az időben nagyon boldog voltam a kis Manchester magos Athlon64 3200+-ommal (később pedig egy X2 4400+-al) és jókat nevettem a Sulinet?-es támogatásból vett Pentium 4 meg Pentium D-ken. Persze a Core2 utána már tényleg jó volt.

    Szerintem kicsit azért mindenkit meglepett ez az ugrás. Abban biztos voltam, hogy beérik, picit megelőzik a Zen3-at hisz az mégis csak egy pimpelt Zen2 ami meg már 2-3 éve a gyilkolja az intel eladásait. De most nem beérte, meg picit megelőzte hanem leiskolázta és bucira verte. Egy kategóriával hátrébb tolta az egész AMD palettát. Ez a nem semmi.
    Értem én, hogy ennek az árával kevesen foglalkoznak, de eddig más választása se volt az embernek. Most már van.
    Én nem látom azt az +50-100 wattot amiről beszélsz ebből fakadóan a többi komponenst se látom cserélendőnek.
    Persze tudom, hogy mire érted, de mégsem értem. Csak akkor jön ki az Intel brutális fogyasztása és hűtési igénye mikor CPU intenzív folyamat fut. Ebben az esetben kb. semmi más nem termel hőt a gépen belül, így nem kell neki új táp se sem. Erre tényleg jók a játékos tesztek mikor a VGA is izzad, a Intel se kér többet mint az AMD és mellette még gyorsabb is.

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Új hozzászólás Aktív témák