Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laposonly11

    senior tag

    válasz #54625216 #88 üzenetére

    Nem elég hogy egy hardver kézi konzolnak néz ki, annak is kell lennie!
    Egy csomó konzolos csak be szeretné rakni a lemezt vagy kártyát amin a játék van és játszani, de sok PC-s is ezért vesz + ban konzolt mert nem kell driverekkel és patchekkel babrálni. Egy konzolon a telepítés és patchelés is automatikusan történik és ritkán, vagy inkább soha nem találkozol fagyásokkal vagy rendszerösszeomlásokkal, itt viszont más a helyzet.
    Ha megkérdezed a célréteg 10-30 éves konzolost, a legtöbbje azt sem tudja mi az hogy textúra vagy felbontás egy PC játék menüjében (de gyakran játszó PC-ek sem tudják mi az hogy pl. HBAO vagy FXAA, arról már nem is beszélve amikor guberálni kell a neten javításokért). Sokan egy driver, patch felrakását is ismerőstől kérik és még lehetne sorolni.
    Na mármost ez nem egy konzol amin a jól optimalizált Skyrim Ultra beállításokkal stabil 30 frammel fut mint a Switchen, hanem csak high beállításokkal 20 frammel szaggat ahogy azt videoban láttam és ahogy b. itt korábban már említette.
    Ott van még az exkluzívok kérdése! A PS VITA konzol, a rengeteg exkluzív címmel, főleg rpg-k amiket PC-n sosem, fogunk látni, a Switch is konzol egy Zeldával. Marioval stb. ami szintén sohasem lesz PC-n.
    Ez viszont csak egy túl drága gamepadba zsúfolt PC és még csak nem is fog erre senki külön optimalizálni!

    (Arról már nem is beszélve hogy konzolon a 4GB ram az olyan mint PC-n a 6-8GB mivel ott rendszeresen meg van oldva a memóriatörlés problémája, addig PC-n vegyél + ramot elv működik, a hardver teljesítményéről már nem is beszélve! Konzolokon 1-2 éven belül el szokták érni a közel 99% VGA optimalizációt, addig PC-n programozók szerint egy 60% már örülhetsz, de az is csak kiemelt címeknél: Need fro Speed, Fifa, Battlefield, Call of Duty stb... ha nálad szaggat, marad a vegyél erősebb VGA-t! :F )

    [ Szerkesztve ]

    Ordo est anima rerum.

  • laposonly11

    senior tag

    válasz laposonly11 #90 üzenetére

    Tehát a konzol olyan mint az instant kínai leves, ami ízével is exkluzív és csak le kell forrázni hogy kész legyen, sokan már hozzá sem nyúlnak ha babrálni kell és főzni, patchekkel, driverekkel, telepítés stb. Azok a PC-sek viszont akiket nem zavar a körülményes "főzés", azok is drágának találják ennyiért. Ha viszont gamepaddal szerelt tabletként nézünk erre a mutánsra, akkor is drága és kicsi a képernyője, szóval nem tudom ki volt a célréteg, inkább tűnik kapkodásnak az AMD részéről, amivel megbíztak egy unatkozó mérnök csapatot, mint megfontolt üzleti húzásnak. :F
    De majd meglátjuk hány darab fogy a startnál...

    [ Szerkesztve ]

    Ordo est anima rerum.

  • laposonly11

    senior tag

    válasz KISDUCK #93 üzenetére

    "Ez közösségi finanszírozású projekt."

    Na ezt nem tudtam, így már ugyan kicsit más színezetet kap a dolog, de szerintem a fent említett ár/teljesítmény stb. dolgok így is érvényesek rá! :Y

    [ Szerkesztve ]

    Ordo est anima rerum.

Új hozzászólás Aktív témák