Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    Páran egy kicsit félreértik a helyzetet, a TDK csak egy volt a sok írható BD lemezgyártó közül, bár jó minőségű lemezeket gyártott, de vannak még más minőségi lemezgyártók (akik talán költséghatékonyabbak, így versenyképesebbek) és kismillió másik is.

    Arról nem beszélve, hogy a műsoros BD lemezeket pl. a Sony maga gyártja és többen mások.

    (#9) BiP: A 4K-hoz (és idővel majd a többihez is) használatos új videótömörítéssel (H.265/HEVC) már elég. Kb. 2x hatékonyabb, mint a H.264/AVC.

    (#11) danikollar: Igazad van!

    (#13) vinibali: Saját adat tárolására jobb a Flash (és főleg majd a későbbi elektronikus megoldások), de statikus adatra nem, hiszen egy műsoros lemez gyártási költsége sokkal alacsonyabb és mp-ek alatt kész van (nem íróval írják ki rá az adatot, mint otthon, hanem préseléssel), miközben az elektronikus adattárakra át kell másolni, ami időbe kerül.

    (#17) dabadab: Azt ugye tudod, hogy az újgenerációs nagykonzolokba (igen, az Xboxba is) Blu-ray olvasó kerül?

    Elavult vagy sem, még jópár évig a Blu-ray lesz a HD filmek legfőbb hordozója. Szerintem a 4K filmekhez is hamarosan adaptálják a BD-XL-t. A net még nem tart ott, hogy pusztán webstream formájában legyen elérhető, az egyelőre csak szükségmegoldás.

    Amúgy nem tudom, más hogy van vele, de én jobb szeretem, ha a kedvenc filmjeimet nem csak on-demand rendszerben érhetem el, megtekintésenként fizetve, már ameddig nem sajnálja rá a tárhelyet az adott szolgáltató, hanem ott van a kezem ügyében és bármikor, x év múlva is megnézhetem (vagy pl. megmutathatom a gyerekemnek, amikor már elég érett lesz rá, stb.). (Márpedig ha nem jön ki lemezen, csak jól védett webstreamben, akkor warezban sem nagyon lesz... Legalábbis nem ilyen könnyedén és gyorsan, illetve nem minden lesz elérhető.)

    (#25): Szerintem PPeter nem pontosan ezt mondta. Még annak idején, amikor a BD-hez kompletten új gépek kellettek, akkor írta, hogy jobb választás lenne a HD_DVD, mert könnyebb az átállás, de később ez megváltozott, a meglévő gépeket a BD-hez is lehetett adaptálni és idővel a BD gyártása vált olcsóbbá (nincs szükség ragasztásra).

    Volt viszont egy más irányú előnye is a HD_DVD-nek, ami az olyan kis cégeknek kedvezett volna, aminek ő is dolgozott: a műsoros BD lemez authoring és kiadás költségesebb volta miatt sokáig a nagyobb cégek felségterülete volt. De azt hiszem, idővel ez is megváltozott, hiszen most már boldog-boldogtalan ad ki Blu-ray lemezeket. (Talán a legkisebb cégek kivételével.)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz sh4d0w #33 üzenetére

    "Mesterségesen alacsonyan tartották a diódakihozatalt"

    Hát, ezt valahogy elég nehéz elhinnem, mivel ezzel saját maguknak is jócskán keresztbe tettek (volna), majdnem hogy csődbe mentek... Egyátalán, ők gyártották a LED-eket? Tulajdonképpen honnan szedted ezt? ;)

  • dezz

    nagyúr

    válasz sh4d0w #36 üzenetére

    Korábban ilyen hírek voltak, hogy pl. a vonatkozó LED-ek alacsony kihozatali aránya miatt (is) késett a PS3. Később pedig rendeződött a helyzet.

    Meg hát miért kellett volna alacsonyan tartani a kihozatalt? Kicsit egyszerűbb simán csak drágán adni...

    Ráadásul a Sony erősen benne van a filmkiadási bizniszben is, márpedig azon valószínűleg jóvan nagyobb a haszon, mint a hw-en... Így hát erősen abban voltak érdekeltek, hogy minél több műsoros lemezt adjanak el, minél több embernek, nem pedig egy pár drága lejátszót.

    De a másik, hogy tudomásom szerint nem is maguk gyártották a LED-eket, hanem erre specializálódott LED-gyártók.

    Szóval, ez inkább összeesküvés-elmélet...

  • dezz

    nagyúr

    válasz ironthehorse #40 üzenetére

    A 4K-ról hogy kellene lehúzniuk az utolsó bőrt megfelelő és könnyen teríthető hordozó nélkül?

    Inkább arról van szó, hogy az In-Phase jó pénzért tudja jelenleg árulni az íróját és a lemezeket ipari környezetbe... Nem nagyon akaródzik nekik 1/10 vagy 1/50 áron adni a boltban.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Seregély #42 üzenetére

    Műsoros BD-XL lemezre gondoltunk.
    Idehaza amúgy kapható valahol BD-XL lemez?

Új hozzászólás Aktív témák