Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atyus

    tag

    válasz lvb #50 üzenetére

    A legtöbb setopbox-os digi tékáknál csak a filmekért kell fizetni, az adatforgalomért nem. Sajna a legtöbb esetben 2-2,5-es sávszélességű filmekről van szó még HD esetében is. Igaz a túlnyomó többségben ezt amúgy sem veszik észre a felhasználók.
    A DB/DVD gyári lemezeknek egyedülálló előnyük egyrészt az időtállóságuk - 50 évet simán kibírnak mindenféle adatvesztés nélkül. Én 20 éves DVD-ket teszteltem, s meglepően jó állapotban voltak olvashatósági teszt alapján.
    Míg a vinyón pendrive-on tárolt adatok a túlnyomó többségben nem élik meg az 5 évet rendszeres használat mellett.
    Az UHD forrását alapvetően Net-es alapra szánják beépített SSD-vel / HDD-vel, mivel ez a legköltséghatékonyabb.
    Sajna ezzel sok minden elveszik, mint pl. az extrák egyszerű elérhetősége, a borítók által vizuálisan is elérhető információk és a fizikai birtoklási lehetőség.
    A szakmába dolgozom, s tapasztaltam, hogy a hazai BR lemezek azért ilyen drágát, hogy a max. néhány szás példányszámra kiszámított nyereséges árral dolgoznak.
    Érdekes módon az 1-2 ezresért forgalomba került fapados BR sikerfilmek igen hamar elkelnek, de ebből sajna egy külföldi filmforgalmazó nem vonja le a tanulságot, mint ahogy a filmünnep hatásait is figyelmen kívül hagyják érthetetlen módon.

    A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

Új hozzászólás Aktív témák