Új hozzászólás Aktív témák

  • lvb

    aktív tag

    válasz xmaas #47 üzenetére

    A lemezes terjesztés szerintem nem érdeke senkinek rajtunk kívül - mondom én, pedig én DVD-t sem igen írtam, nemhogy BD-t mert rüheltem a szarakodást (már csak elfekvőben van egy DVD-RW egység, ha esetleg valamikor még kellene, már évek óta nem használtam).

    Amúgy nekem is az a véleményem, hogy a korlátlan net rövid úton megszűnik. Logikusnak az tartom, hogy ha veszel 1 filmet, akkor az nem számít majd bele az adatforgalomba (a netszolgáltató kiszámlázza majd a tartalmszolgáltatónak), de a viccesen olcsó net (max 6k HUF-ig) csupán 1-200 Gigabájt forgalmat fog tartalmazni. Minden + 100Giga mondjuk +1500HUF. Ezzel jelentősen csökkenne a torrent versenyképessége is - mindenki jól jár, kivéve minket.

    Az igazi sakk - matt majd az lesz, ha megszűnnek az olcsó vinyók - csökkenő darabszám, megszűnő desktop piac, ráadásul ebből a szempontól az SSD zsákutca (1 TB 10k alatt nem lesz még 10 év múlva sem szvsz), és így a vinyók bár 8 - 10TB-ok lesznek, de ezek kb 60 - 80kHUF-ról fognak indulni - a magas piacra lépési költség, és az alacsony darabszám miatt (csak RAID edition-ök leszenk stb).

    Ebben az esetben pedig reális lesz, hogy minden filmnézésért fizetni kell. pl.: 0.5$ 1 sorozat epizód, 1-2$ pedig 1 FHD (UHD)-s film. Az igazán nagy szívás az lesz, hogy azokat a műsorok, amik nem a mainstream részei gyakorlatilaeg elérhetetlenné válnak.

Új hozzászólás Aktív témák