Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz thgergo #13 üzenetére

    A tokozásonként nézi az Intel az UPI-t.

    Az, hogy az Intel hova tervezett, és hova adták el aztán a gyártók két különböző dolog. Már most látszik, hogy a Cooper Lake-P-t hiába mondta az Intel, hogy abszolút 4-8-utas szintre szánják, nem egy szervergyártó épít belőle 2-utast, sőt, egy cég egyutas dizájnt is kínálni fog rá. Ezekre a szintekre az Intel azért nem szánja a fejlesztést, mert semmiben sem versenyképes, de hát most ezzel nehezen tudnak mit kezdeni a gyártók, akik látják, hogy 4-8-utas konfigokat meg alig vesznek. Értik ők, hogy hol jó a Cooper Lake-P, de az a piac egy egészen pici része, így oda is bevetik, ahova igazából egyáltalán nem jó, viszont van nagy számú potenciális vásárló.

    Igen, a Cooper Lake-SP-nek ugyanaz lett a baja, ami a Cascade Lake-AP-nek volt. 250 watt fölé vitte volna a fogyasztást, némelyik modell bőven, azt meg igazából senki sem veszi meg. De az látszik, hogy az új CEO legalább nem veri el az erőforrást eladhatatlan termékre. Legalább ennyivel előrébb vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz thgergo #15 üzenetére

    Egyszerűen a megrendelések zöménél van egy ilyen határ. 250 watt/socket fölött egyszerűen elhanyagolható az igény a termékekre. Az AMD is mondta, hogy az említett fogyasztási keret fölé csak a HPC megrendelések egy szűk része megy, de mindenki más alatta akar maradni. Az Intel is láthatod, hogy eszerint dolgozik. Meg lehetne csinálni sok mindent, de végül az eladhatóság a fontos.

    (#17) lenox: Mondott bizony a briefingen. Az Ice Lake-SP-t szánják kétutasba. Ez külön ki lett emelve. Az más kérdés, hogy a partnerek építenek majd erre is kétutast, de fikarcnyi esélye sincs az EPYC ellen, és még a házon belüli Ice Lake-SP is agyon fogja ütni. Utóbbi miatt szegmentálnak ennyire élesen, illetve valószínűleg az is számít, hogy így mondhatják azt is, hogy az EPYC piacait nem támadják a Cooper Lake-P-vel, tehát az összehasonlítás is felesleges.

    A probléma az Intel szemszögéből az, hogy az EPYC nem csak jobb, hanem konkrétan szanaszét alázza ezt kétutas szinten. Jön majd az Ice Lake-SP az év későbbi részében, aminek ugyan szintén nem lesz esélye az EPYC ellen, de sokkal jobb lesz, mint a Cooper Lake-P, amit eleve nem kétutas környezetbe szánnak, hanem minimum négyutasba. A Cooper Lake-SP volt ennek a kétutas variánsa, de azt törölték.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • lenox

    veterán

    válasz thgergo #25 üzenetére

    Xeon platinum sorozat utódjai.

    Meg Xeon Gold. Cascade Lake SP, meg veletlenul sem AP.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz thgergo #43 üzenetére

    Szerintem valami olyasmi lehetett a háttérben, hogy a teljes Cooper vonal egy tartalékterv volt, ha az Ice Lake-SP nem lesz gyártható. Gondoljunk bele, hogy amikor ezek a tervezőasztalnál voltak, akkor a Cannon Lake futott, és az akkori adatokból nem lehetett biztató a 10 nm jövője.

    (#44) Oliverda: Nem erről szól a hír. Ez a Cedar Island platform, amibe a Cooper Lake-P jött meg most LGA4189-5-ös. Ezért van benne 6 UPI. A Cooper Lake-SP a Whitley platform LGA4189-4-es tokozással, és ugyanebbe készült az Ice Lake-SP. Ugye az Intel Socket P+-nak nevezi a tokozásokat, de valójában nem ugyanaz a kialakítás. Amibe az Ice Lake-SP belemegy, abba nem megy bele a Cooper Lake-P, és fordítva. A Cooper Lake-SP ment volna az Ice Lake-SP-hez tervezett rendszerekkel.

    Én nem hiszem, hogy az Intel annyira elégedett lenne azzal, hogy az AMD középkategóriás EPYC-jei ellen tud csak versenyezni a csúcskategóriás Cooper Lake-P. Valószínűleg nem zokognak a sarokba, de hogy izzadva dolgoznak, hogy az elkövetkező években valamikor legyen egy életképes Xeon, az biztos.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák