Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz #06658560 #48 üzenetére

    "Szingularis juzernek jo dolog az eloretelepitett OS, de miert pont pl Pista? Egy eloretelepitett linux miert nem jo? Mondjuk pl ubuntu? Es miert nem valaszthatja meg, milyen OS-t akar hasznalni?"

    Ez elől a válasz elől nem zárkózom el, de hosszas kifejtést igényelne, kérdezz vissza néhány nap múlva, ígérem, hogy kifejtem a véleményemet!

    "Arra azert valaszolj mar nekunk nagy csoportnak, hogy ha van egy hasznalni kivant OS-unk, es van egy, az igenyeinket kielegito konfiguracio- notebook, netbook, desktop, akarmi teruleten- akkor miert kell a komplett gepen kotelezoen egy OS-t kapnunk, amit ugysem fogunk hasznalni?"

    Erre visszakérdezek: ki kötelez kit ?

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • dabadab

    titán

    válasz #06658560 #48 üzenetére

    "Szingularis juzernek jo dolog az eloretelepitett OS, de miert pont pl Pista?"

    Mert csak.
    Az alapveto gond nem az, hogy nincs valasztek (a plusz opciok plusz logisztikai feladatokkal jarnak, ezeknek koltsege van - ha ugy dont a gyarto, hogy a masik oldalon nincs kello pluszbevetel, akkor szive joga, hogy ne kinaljon ilyesmit), hanem az, hogy a Microsoft megprobal kibujni a sajat maga altal vallalt kotelezettseg alol.

    DRM is theft

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz #06658560 #54 üzenetére

    Így érteni értem - de nem tudom miről beszélsz! Én még sosem találkoztam eladóval, aki kötelezően hozzácsapta volna az OS-t a géphez.
    Akkor nem ott kell vásárolni :)

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • cucka

    addikt

    válasz #06658560 #53 üzenetére

    Egyrészt a Dell gépeket sok országban lehet egyedi igények szerint alakítani, például Magyarországon is.
    Másrészt meg a noti az egy termék, ha valamelyik modell nem felel meg a te kényes igényeidnek, akkor nem kell megvenni, kell keresni más gépet, ami jobban igazodik ahhoz, amit te elvársz egy géptől. Igen, bizonyos modelleknél nem kérheted win nélkül. És? Akkor ne vedd meg azt a gépet.

  • cucka

    addikt

    válasz #06658560 #76 üzenetére

    Mutatnal Mo-n komplett gepet, amit meg lehet venni Os nelkul? Szandekosan nem mondom, hogy Win nelkul, OS nelkul.
    Legfeljebb sarki pc boltos gépet vagy saját igény szerint konfigurált barebone notit tudok csak mutatni.
    A nagy pc gyártók minden gépre raknak operációs rendszert. Valószínüleg azért, mert volt egyszer valami idióta, aki beperelte az egyiket azért, mert nem volt oprendszer a gépen :). Azok számára, akiknek nincs szükségük gyári oprendszerre, ott vannak a FreeDOS-al szerelt gépek. Egyrészt ez ingyenes, másrészt nyilvánvaló, hogy csak és kizárólag jogi okok miatt kerül a gépre, tehát bár oprendszernek minősül, valójában ez felel meg az oprendszer nélküli gépnek.

    Azt nem tudom, minek definiálja magát az Apple, de így felületesen nézve nekem nagyon úgy tűnik, hogy számítógépeket árul, amelyeknek a része a szoftverkörítés. Igazából nem hardvert vagy szoftvert árulnak ők, hanem számítógépeket, mint komplett terméket.

    Polesz
    Az Apple gyártja a hardvert és a szoftvert is. Az Asus gyártja a notit az MS az oprendszert. Ugye érzed a különbséget?
    Ahogy fenn írtam, az Apple egy terméket árul. A termék egyes részeit ő gyártja (a szoftvert), a másik részét pedig beszállítóktól vásárlja, vagy gyárttatja. Ha jól emlékszem, talán az Asustek gyártja a macbook-okat, amelyekben Intel processzor, Kingston memória, Western Digital vinyó, nemtommilyen TFT van és sorolhatnám.
    Az Asus-ra ugyanez igaz, ő is olyan terméket árul, amelynek egy része saját (mondjuk az alaplap), egy másik része pedig beszállítóktól jön, például a szoftver a Microsoft-tól.

    Az van, hogy a gyártók elképzelése erről az egészről eltér a ti elképzelésetektől (meg az enyémtől is). Valószínüleg a piaci versenynek nem tesz jót a gyártók megközelítése, viszont az egységsugarú felhasználók tömegei pont ezt igénylik - hogy ha vesz egy gépet, akkor azzal tudjon internetezni meg szöveget szerkeszteni meg mittomén. A gyártók pedig elsősorban az ő igényeiget szeretnék kielégíteni, ami nyilván nem fog menni egy oprendszer nélkül árult géppel.

    [ Szerkesztve ]

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz #06658560 #88 üzenetére

    Hoppá!

    "Mo-n komplett szamitogepet nem vehetsz oprendszer nelkul. torvenyi eloiras. "

    Légy kedves ezt forrással megjelölni, én nem tudok ilyen törvényről!

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz #06658560 #92 üzenetére

    Köszönöm, ha előkeresed, fenntartva magamnak a tévedés (tudatlanság) jogát, állításod bizonyításáig (igazolásáig, így finomabb) azt mondom, te tévedsz :)

    // nem kötekszem! :))

    [ Szerkesztve ]

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz #06658560 #48 üzenetére

    "Szingularis juzernek jo dolog az eloretelepitett OS, de miert pont pl Pista? Egy eloretelepitett linux miert nem jo? Mondjuk pl ubuntu? Es miert nem valaszthatja meg, milyen OS-t akar hasznalni?"
    Ígértem egy hosszabb (kifejtős) választ:

    Szóval azért nem Ubuntu, mert a család még sosem látott Linuxot. Persze tudnának rajta netezni, meg levelezni, meg szöveget szerkeszteni, de sem Anyuka nem tudja a munkahelyén használt programot (programot és nem adatot!) hazahozni, hogy otthon dolgozzon, sem a család egyetlenkéje nem tudja a szomszádsráctól kölcsönkért játékát futtatni! Ezer (!) olyan vásárlóval találkoztam, aki biztosan infarktust kapna otthon a Linuxtól, meg hogy nincsen C: meghajtója és a cégnél leselejtezett, hazahozott nyomtatójával sem tud mit kezdeni, meg a szövegszerkesztő neki Winword...
    Soroljam ?

    Továbbá: mennyi önállóságot vársz Te el a USER-től? Aki nem tudja a Windowsának, Wordjének helpjéből kiolvasni a kérdésére a választ? Aki nem tudja, hogy létezik www.microsoft.hu, és aki azt sem tudja, hogy TERMÉKTÁMOGATÁS is jár a notebookjához, hogy egy driver fellelhető a gyártó honlapján, egyáltalán, mi az a drájver ?
    Kérem ne feledd, hogy az itt fórumozók nem az átlagvásárlók !!!!!

    Mesélhetnék...

    [ Szerkesztve ]

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Új hozzászólás Aktív témák