Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz #06658560 #48 üzenetére

    "Szingularis juzernek jo dolog az eloretelepitett OS, de miert pont pl Pista? Egy eloretelepitett linux miert nem jo? Mondjuk pl ubuntu? Es miert nem valaszthatja meg, milyen OS-t akar hasznalni?"

    Ez elől a válasz elől nem zárkózom el, de hosszas kifejtést igényelne, kérdezz vissza néhány nap múlva, ígérem, hogy kifejtem a véleményemet!

    "Arra azert valaszolj mar nekunk nagy csoportnak, hogy ha van egy hasznalni kivant OS-unk, es van egy, az igenyeinket kielegito konfiguracio- notebook, netbook, desktop, akarmi teruleten- akkor miert kell a komplett gepen kotelezoen egy OS-t kapnunk, amit ugysem fogunk hasznalni?"

    Erre visszakérdezek: ki kötelez kit ?

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • dabadab

    titán

    válasz #06658560 #48 üzenetére

    "Szingularis juzernek jo dolog az eloretelepitett OS, de miert pont pl Pista?"

    Mert csak.
    Az alapveto gond nem az, hogy nincs valasztek (a plusz opciok plusz logisztikai feladatokkal jarnak, ezeknek koltsege van - ha ugy dont a gyarto, hogy a masik oldalon nincs kello pluszbevetel, akkor szive joga, hogy ne kinaljon ilyesmit), hanem az, hogy a Microsoft megprobal kibujni a sajat maga altal vallalt kotelezettseg alol.

    DRM is theft

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz #06658560 #48 üzenetére

    "Szingularis juzernek jo dolog az eloretelepitett OS, de miert pont pl Pista? Egy eloretelepitett linux miert nem jo? Mondjuk pl ubuntu? Es miert nem valaszthatja meg, milyen OS-t akar hasznalni?"
    Ígértem egy hosszabb (kifejtős) választ:

    Szóval azért nem Ubuntu, mert a család még sosem látott Linuxot. Persze tudnának rajta netezni, meg levelezni, meg szöveget szerkeszteni, de sem Anyuka nem tudja a munkahelyén használt programot (programot és nem adatot!) hazahozni, hogy otthon dolgozzon, sem a család egyetlenkéje nem tudja a szomszádsráctól kölcsönkért játékát futtatni! Ezer (!) olyan vásárlóval találkoztam, aki biztosan infarktust kapna otthon a Linuxtól, meg hogy nincsen C: meghajtója és a cégnél leselejtezett, hazahozott nyomtatójával sem tud mit kezdeni, meg a szövegszerkesztő neki Winword...
    Soroljam ?

    Továbbá: mennyi önállóságot vársz Te el a USER-től? Aki nem tudja a Windowsának, Wordjének helpjéből kiolvasni a kérdésére a választ? Aki nem tudja, hogy létezik www.microsoft.hu, és aki azt sem tudja, hogy TERMÉKTÁMOGATÁS is jár a notebookjához, hogy egy driver fellelhető a gyártó honlapján, egyáltalán, mi az a drájver ?
    Kérem ne feledd, hogy az itt fórumozók nem az átlagvásárlók !!!!!

    Mesélhetnék...

    [ Szerkesztve ]

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Új hozzászólás Aktív témák