Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz hcl #690 üzenetére

    "veszel egy autót..."
    Öreg fejjel (47 :DDD ) tettem le a jogsit autóra, úgy, hogy valóban sosem vezettem előtte autót. Motort 15 éve, de azért "kicsit" más. Az utolsó órára (vizsga előtt 3 nappal) összerogyott az az autó (diesel Thália), amin tanultam, és vezettem végig. Egy majd' 20 éves benzines Astra volt az alternatíva. 0 szervókormány, kezelőszervek kicsit másképp (pl. a világítás), egész másképp reagáló pedálok, váltó. Jó volt. :DDD Ehhez képest cseppet sem ment rosszabbul, sőt, igazából akkor élveztem először a vezetést.

  • Syl

    nagyúr

    válasz hcl #690 üzenetére

    Én már számos alkalommal beírtam az ultimate igazságot:

    Ha egy hardver nem megy windowson, akkor az a hardver gyártójának a hibája.
    Ha nem megy linuxon, az természetesen a linux hibája. A linux sz*r!

    /irónia off. :U

    (#691) tomtyi

    Én mondjuk nem tegnap vizsgáztam (be se merek gondolni hány év[tizede] volt), de abban az időben teljesen normális volt, hogy másik autón ment a vizsgavezetés, mint az oktatás. Csak egy "apróság": a tanuló autón az index bajuszkapcsoló automatikusan visszakapcsolt, a vizsgaautón nem. Figyelmesség :DDD

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • nyisziati

    veterán

    válasz hcl #690 üzenetére

    Na akkor segítek a nekifutásban, mert úgy látom, másodjára sem megy.

    Mit írt Syl az #592-ben?

    "Nyilván rengeteg olyan szoftver van, amit nem írtak meg linuxra, de ez mióta az OS hibája?"

    Költői kérdés, a válasz egyértelműen: NEM. Vagyis NEM az OS hibája, hogy egy progy nem létezik rá.

    Mit írtam én erre?

    "Így van". Vagyis helybenhagytam a választ (más kérdés, hogy akkor kiknek is a hibája a nemlétező drájverek/progyk kérdése - lusta gyártóké, ezerfelé aprózott disztrók programozóié stb.)

    Ezután jött a konzekvencia:MIVEL nem az OS hibája, hogy egy csomó minden nincs rá, ezért az emberek, akiket NEM ÉRDEKEL, kinek a hibájából nincs printer drájver/játék/etcetera az OS-re, a 90%-uk más OS-t választ.

    ENNYI - és nem több. Nincs ideológia, csak kőkemény realizmus és fogyasztói igény. Ld. Android -kiváló példája, hogy lehet Linuxból célzott befektetéssel és erőfeszítéssel iparági konszenzust csinálni (meg hatalmas bevételt - jó lecke Mark Shuttleworth-nek).

    @Syl #692: A fentebbi érvelés alaposan kettétöri az "ultimate igazság"-ot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák