Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Иван

    őstag

    válasz Vakegérke #10 üzenetére

    Nem vontam párhuzamot. Csupán ez ugrott be.

    "Ami pedig azt illeti, azt írom le, amit élőben mondanék. "

    Itt nem a "miről?"-ről van szó, hanem a "hogyan?"-ról. Az írásbeli és a szóbeli kommunikáció stílusa más, ezen kár vitatkozni. Ha élőben mondanám most el ezt a dolgot, akkor kábé már nyolcszor mondtam volna, hogy "így", "ja meg" meg "tudod ilyen" satöbbi. De ezeket nem vetem képernyőre, mert hülyén néznének ki. De a szóbeli kommunikációban a kiejtett szavaink jó része csak töltelék, hogy kitöltsük vele az időt, fenntartsuk a kommunikációt. Nem is beszélve a hangsúlyokról, melyeket írásban nem szoktunk jelölni, ellenben egy-egy hangsúlyváltás óriási differenciát okoz.

    "Hogy ez tartós, vagy nem, egyáltalán nem érdekel."

    Hát persze hogy nem. Amit itt leír ez a közösség blogokban, annak 99%-a tök fölösleges, és az utókor meglesz nélküle. A legtöbb poszt már a kijövetele után egy nappal értéktelen, beleértve a "tegnap elhagyott Ő, és most szar az életem" és a "gondolkozok rajta, hogy veszek egy új gépházat" típusú bejegyzéseket. Megnézzük, írunk rá véleményt/tanácsot és el van intézve (igazából ezeket szóban is lehetne végezni). Át kell őket menteni az utókornak? Nem. Még a saját időnkbe se fontosak (maximum az illetőnek aki írta, de így belegondolva engem a saját posztjaim is maximum 10 perci érdekelnek).

    Azonban ha te felfedeznéd, hogy az égést nem Prométeusz legendájában, hanem az oxidációban kell keresni, és ezen dolgoztál volna egy életet, érdekelne, hogy tartós-e ez az információ megosztás? Hogy a francba ne érdekelne és nem csak a te, de embertársaid érdekes is lenne. Oké, elmondhatod szomszéd Manci néninek (de akár egy professzornak is), hogy majd adja át az utódoknak, nem lesz jó. Elfelejt részeket, hozzátesz részeket, és mire az unokáidhoz ér, az oxidációból már újból Prométeusz legendája lesz.

    Ellenben ha lejegyzed gondosan, kinyomtatod, befűzöd (ne adj isten más nyelvekre is lefordítod) és kiadod sok tízezer példányszámban a tanulmányod, az még több száz év múlva is ott lesz a könyvtárakban, és unokáidnak nem kell újra felfedezni az oxidációt, hanem majd ehhez hozzáteszik az ő felfedezéseiket, és megy tovább.

    Nem tudom érthető, mire akarok kilyukadni.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Új hozzászólás Aktív témák