Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz cyanide #1 üzenetére

    Érdekes gondolat, ráadásul humort sem nélkülöz. :)

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz #51736960 #2 üzenetére

    Ahol a gyerek zsarolni tudja a szülőt, ott már valami nagy baj van.

    A gyereknek ismernie kell a határait, és az a szülő dolga, hogy kijelölje. Teszi ezt szép szóval, vagy keményen, de muszáj. Ha nem teszi, régen rossz. Eljön az a pillanat, amikor a gyerek elküldi a p*csába, és talán még meg is veri.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz #51736960 #5 üzenetére

    Miért OFF? Semmi ok rá.

    Nekem van kettő, tudom, hogy miről beszélek. Akinek nincs, annak csak egy kis logikus gondolkodás, és egy hisztiző gyerek látványa elég ahhoz, hogy belássa az alapigazságot.
    Ne a gyerek akarja ráerőszakolni a szülőkre az akaratát!
    A szülő érje el szép szóval, vagy ha kell keményebb módon azt, hogy a gyerek a kijelölt utat kövesse.

    Nem én találtam ki, valamely okos pszichológus mondta, talán Mérei Ferenc, hogy a gyereknek támaszra van szüksége. Fel kell néznie szüleire, feltétlen meg kell bíznia bennük.
    Nos, ha a gyerek azt tapasztalja, hogy uralkodhat a szülők fölött, minden bálvány leomlik, nincs követendő példa.
    Ha ezek ilyen piti emberek, hogy az én akaratom teljesül minden körülmények között, akkor minden felnőtt nulla, én vagyok a császár.
    Ha már a szüleit is semmibe veszi egy gyerek, akkor nem várható el tőle, hogy bárkit is tiszteljen. Na, itt a bibi. Ezért mondom azt, hogy a szülő felelőssége az, ha a kölök sz*rházi k*csöggé válik.

    Következetes, kiszámítható voltam, emberségre neveltem gyermekeimet. Ha elég volt a szép szó, örültem neki, ha viszont nem, hát eljárt a kezem.
    Nincs miért szégyenkeznem, becsületben felneveltem őket, és ők sem rótták fel nekem, hogy fájt a fenekük néha. :)

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    El kell ismerjem, nem volt helyes a cím. Többek tanácsát követve korrigáltam, köszönöm az ötletet. :)

    Ami ezt a gender izét illeti, mi sem szabtuk meg a gyerekeknek, hogy csakis nemüknek megfelelő játékokban vehetnek részt. A fiam fiús volt, passz. Inkább a lányom volt az, aki beszállt a fiúk közé focizni, vagy éppen fára mászott, de az is előfordult, hogy verekedett. Néha annyi seb volt rajta, mintha megsorozták volna géppisztolyból.
    Ettől függetlenül volt előttük példa. Marikám tipikus nő volt, én pedig hadd mondjam szerénytelenül, megfelelek a férfi normának. Mindkettőjük nemi szerepének megfelelően él.

    (#20) tildy: "Jahm, es felnott emberekkel kapcsolatban totalisan pozitiv elmenyeim voltak. Tehat akkor ezek szerint felnotkorukra csak kikupalodnak."

    Inkább alázatossá válnak. Gyerekkorukban mindent megengedhettek maguknak, aztán ha már szülőkké váltak, megtapasztalhatták, hogy ők lettek az alárendeltek. Ha pedig egy sz*ros gyerek is kordában tudja őket tartani, kivész belőlük minden agresszivitás, de szerintem még a határozottság is.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz dabadab #45 üzenetére

    Kiskamasz korukig volt szükség szigorra. Általában elég volt a hangosabb szó, de ha szükség volt rá, puffant a tenyerem a fenekükön. Ha most azt hiszed, hogy nagyot kaptak, akkor elmondom, hogy ritka volt a sírás.
    Egy a lényeg. A gyereknek tudomásul kell vennie, hogy korlátai vannak, és azokat a szülő határozza meg. Ha pedig át akarja hágni, akkor bizton számíthat a szükség szerinti dorgálásra, fenyítésre.
    Eljött az idő, amikor már nem volt szükség a szigorra. Át tudták gondolni, hogy milyen következményekkel járnak tetteik, és itt nem csak az esetleges büntetésre gondolok.

    Konkrét eredmények?
    Udvariasak, tisztelettudók lettek mindenkivel szemben, munkájukat tisztességgel végzik. Nincsenek "megtörve", önálló személyiséggel rendelkeznek. Határozottak, döntésképesek.

    Egyébként a nevelés nem csak korlátozásból áll. A gyereknek tudnia kell számítani a szülőkre, no persze nem a(z érzelmi) zsarolás szintjén.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Raucher #48 üzenetére

    A férfi legyen férfi, a nő pedig nő. Aki nem úgy neveli a gyermekét, hogy be tudjon illeszkedni a rá váró szerepbe, az vétkes. Elcseszi gyermeke életét. Igaz lesz a gyerekre, hogy azt se tudja, fiú, vagy lány.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Silányodik a világ. Azok véleménye hátrányos, tette elítélendő, akik a fiúkat férfiakká, a lányokat nővé formálják, nevelik.

    Az egy dolog, hogy nem tiltjuk el őket egymás játékszereitől, de igen, adjunk a fiúra csipkés bugyit, a lányra meg izompólót.
    Nem mondom, szép jövő.
    Hol marad a nemi szerep? Hol marad, hogy az anya a szeretetet, az apa a tekintélyt személyesíti meg?

    Kell, hogy a csajok kopaszra borotvált fejjel okádjanak a kocsma oldalára? Férfitől se szép, tőlük egyenesen undorító.
    Kell, hogy a fiúk langyos lányregényeket olvasva telezokogják saját maguk által hímzett zsebkendőjüket?
    Nem kell, sőt, visszataszító, undorító. Minden szülő vétkes, aki ERRE nevelte gyermekét.

    Mert ugye van a megengedő nevelés, ahol a fiú is babázhat kedvére, és a lány is játszhat katonásdit. Viszont attól a pillanattól kezdve, hogy nem a megengedés a lényeg, hanem az uniszex létre való nevelés, a szülő megrontja saját gyermekét.
    Aztán ugye eljön az idő, amikor felnőnek a gyerekek, és bizony előjön az identitászavar. A "ki vagyok én" kérdésre nem tudnak válaszolni.
    Egészségedre, kedves szülő, ezt jól elintézted. Légy büszke gyermekeidre, ha tudsz. Fiadban semmi férfiasság, lányodban semmi nőiesség nincs.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Ringman #62 üzenetére

    "A szalmabáb érvelés olyan érvelési hiba, mikor az egyik vitapartner, a racionális vita szabályait megsértve a másik vitapartner torzított álláspontját támadja."

    Látsz itt olyant, hogy támad bárki bármit is? Csak beszélgetünk, vitatkozunk. :)

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Csoffadalom #64 üzenetére

    Na, ebben minden benne van zanzásítva. Félrenevelt, elkényeztetett kölykök, akiket szüleik elfelejtettek fegyelmezni.

    tildy: Szerencsére nem vetettek vissza a körülmények. Az ilyen nevelési módszerektől nekem is feláll a szőr a hátamon.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz csƵ #80 üzenetére

    Épp most mondták valamelyik csatornán a tévében, hogy érdekes dologra készülnek a törvényhozók. Ha minden igaz, az utcán lébecoló gyereket rendőrök kísérhetik majd be az igazgatóhoz, ha nem tudja igazolni, hogy joggal hiányzik az iskolából.
    Helyeslem, bár többlet terhet ró a rendőrökre, és a notórius iskolakerülők ettől még nem javulnak meg.

    (#82) Tapsi: Tartok tőle, hogy kizárólag az általad idézett mondatot olvastad tőlem, különben nem adnál ilyen butuska tanácsot.
    Ha megbocsájtasz, kérdéseidet megválaszolatlanul hagyom.

    (#83) Algieba: Sajnos igazad van. Úgy gondolom, hogy az ifjak zöme nincs is felkészülve az apa szerepre, talán otthon sem volt előtte apa-minta.

    (#86) tildy: "...aki valamilyen szinten szabadon hagyja a dontes jogat, az mar megkapja "milyen emberek", a "silany", meg a "visszatasszito" jelzot."
    Én is megkaptam, hogy nem vagyok normális. Hagyom focizni, meg fára mászni a lányomat, pedig egy lány inkább babázzon, vagy mit tudom én, csak egy példát mondtam.
    Rengeteget beszélgettünk itthon, és nem volt olyan kérdés, amelyre a gyerekek saját szintjüknek megfelelő választ ne kaptak volna. Mindkettővel saját nemének megfelelően bántunk, és úgy gondolom, ez nem jelent kényszerítést, inkább tudatosítja a gyerekben nemi hovatartozását.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Tapsi #90 üzenetére

    Édes jó Istenem, az egy dolog, hogy elolvastad írásom, de vakon tapogatózol, hiszen fogalmad sincs, hogy vannak-e gyerekeim, és ha vannak, akkor mennyi, és hogy az én háztartásomban tartózkodnak-e.

    Mit tudsz rólam? Semmit. Talán ha kutakodnál blogom rejtekén, feltárulna mindaz számodra, ami most még rejtély.

    Sajnálom, megválaszolatlanul hagyom kérdéseidet.

    És szóla az Úr.
    Bizony mondom néktek, azon személy, aki Vakegérkének neveztetik, nem vala azon tudásnak birtokában, amellyel Tapsi kérdését illő módon megválaszolná.

    És szólok én.
    Lehet, hogy nem is akarom?

    Nézd, ha nem ismered a férfi és nő közti különbséget, akkor kár minden szó. Élj nemi identitásod szerint, vagy ha olyan nincs, akkor vergődj a kettő közt. Utóbbi esetben elképzelhető, hogy szüleid is "felvilágosult" módon neveltek. Nem én vagyok kárhoztatható miatta.

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Algieba #96 üzenetére

    Attól, hogy elveted a női szerepet, az én szememben teljes értékű nő maradsz. Mondom ezt külsőd, és ösztönös reakcióid alapján.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Psychonaut #118 üzenetére

    Tiszteletre, becsületre, mások megbecsülésére. Manapság ezen tulajdonságok hiánycikknek bizonyulnak.
    Lehetne még sorolni, sokrétű feladat a gyermek nevelése.

    Egyébként páran (ha nem is direktben) felrótták nekem szigorúságomat.
    Bárki úgy véli, hogy nálunk véres terror uralkodott, az téved. Hozzászólásaimból leszűrhető, hogy nem a verés volt a cél, egyébként sem nevezhető verésnek, ha az ember az engedetlen, rosszalkodó gyerek fenekére csap. Az viszont tény, hogy a szülő kell, hogy meghatározza a szabályokat, és bizony be is kell tartatni őket. Talán nincs is olyan gyerek, aki ne feszegetné a korlátait, és ha a szülő enged neki, akkor bizony hamar azon kapja magát, hogy a gyermek nem hajlandó szót fogadni, hiszen tudja, hogy kuncsorgással, vagy hisztivel elérheti a célját.
    Kell a következetes szigor. Ha pedig a szép szóból nem ért a gyerek, akkor jöhet a parancs üzemmód, és ha ez sem eredményes, akkor bizony muszáj a fenekére hatni.
    Megjegyzendő nem pofoztam őket, mert hiszem, hogy az arc a lélek virága.
    A gyerek pontosan tudja, hogy áthágta a szabályokat, és megérdemelte, hogy sajogjon a feneke.

    Én, a véres fenevad még arra is hajlandó voltam, hogy ha a gyerek valamit simlizett, rosszalkodott, megbeszéljük vele a büntetést. Nem, nem ütlegről volt szó. Inkább játéktól, vagy tévézéstől való eltiltásról, sarokba állásról egyezkedtünk, amelyet ő maga talált ki. Nem egyszer "harmadoltam a letöltendőt", mert szerintem túl szigorú volt magához.

    No most ha a szülő kiszámítható, következetes, és nem utolsósorban nem hazudik, a szabályok pedig állandóak, akkor a gyerek nagyon gyorsan (no persze nem féléves korára) megtanulja, hogy mit szabad, mit nem szabad. Igazság szerint nem is nagyon volt szükség testi fenyítésre, de ha igen, nem riadtam vissza tőle.
    Ami a hazugságot illeti.
    Egyszer láttam, hogy a lányom valamit simlizik, rossz fát tett a tűzre, csak nem tudtam, hogy mit rosszalkodott. Kérdeztem, mellébeszélt. Ekkor azt mondtam neki, hogy nem bántom, büntetést se kap, de szeretném, ha elmondaná. Megtette. Már nem tudom milyen "bűne" volt, valami iskolai csíny. Elmondta, mert tudta, hogy a szavam szent. Kitárgyaltuk a dolgot, és megértette, hogy többet nem szabad olyasmit csinálni.

    Ami a határokat illeti.
    Nálunk tilos volt a hifi, a tévé, nem nyúlhattak hozzá, és a fiókokban sem turkálhattak. Volt sajátjuk, mármint fiók, abban lehetett.
    Hú, milyen szigorú vagyok, ugye? Kérdem én, tényleg meg kell engedni, hogy bár a gyerek nem ért hozzá, csavargathassa a potmétereket, csattintgathassa a kapcsolókat, nyomkodhassa a gombokat olyan műszaki cikken, amely többe kerül, mint a fizetés kétszerese, háromszorosa? Nem, szó se lehet róla.

    Barátoméknál voltunk, a szüleivel élt feleségével és kisfiával.
    A vitrin tele porcelán csecsebecsével. Az én két gyerekem állt előttük hátratett kézzel, és bámulta a csillogó csodákat. Egyik lábukról billegtek a másikra, úgy gyönyörködtek.
    Barátom anyukája ezt látva mondta nekik, hogy elvehetik azt, amelyik tetszik, de csak egyet egyszerre, és nagyon vigyázzanak rá.
    Az én gyerekeim megköszönték a lehetőséget, és fejüket csóválva mondták, hogy azt nem szabad.
    No persze, a vendéggel való udvariasság szép dolog, de még szebb, hogy gyerekeim ellen tudtak állni a csábításnak, és büszke lehettem rájuk, pedig nem is voltam abban a szobában.

    Soha nem tegeztek le felnőttet, és nem helló, hanem csókolom volt a köszönés. Idővel ez napszaknak megfelelő köszönésre változott.
    Mert ugyebár mások tisztelete...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz tildy #121 üzenetére

    Idomításról beszélsz?
    Sajnálom, hogy módszereim idomításnak tűnnek, egy viszont tény, eredményes volt.

    Azért azt elmondhatnád, hogy miért feltétlenül muszáj egy gyereknek porcelán figurákat megfogdosnia. Nem játék. Arról nem is beszélve, hogy ha véletlenül eltöri, azt bizony apunak ki is kell fizetni. Nem olcsóság, pláne, ha ritka darab.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz tildy #124 üzenetére

    Én már túl vagyok a gyereknevelésen... mit nem mondok, idomításon. Előtted még ott a feladat.

    Az én sikerem az, hogy becsületes, tisztességtudó, korlátaikat ismerő, szorgalmas felnőttek élnek hazánkban, akikben az én vérem is csörgedez.
    Nem tudom, hogy ez nálad értéknek számít-e, így nem merek hasonló sikert kívánni.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz tildy #124 üzenetére

    Még egy gondolat.
    Szerintem hatalmas lelki terhet hordozol, és az összes szigorú nevelést elítélő hozzászólásod igazából nem is nekünk, hanem szüleidnek szól.
    Sem én, sem mások, akik velem értenek egyet nevelési elveimben, nem tehetünk róla, hogy milyen indokolatlan szigorban nőttél fel.

    D1Rect: Picasso festményei is a világ részének minősíthetők. Szabad megfogdosni?
    Ami pedig azt illeti, egy gyerek tényleg ne okozzon kárt, még véletlenül se. Ha pedig az anyagi felelősség az apáé, akár félelemnek is nevezhetjük.

    Értse aki akarja.
    Úgy neveltem a gyerekeim, hogy ami nem az övék, az nem szabad préda. Nincs megfogdosás, taperolás. Arról nem is beszélve, hogy amit otthon sem szabad, az máshol végképp tilos.

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Vladi #130 üzenetére

    Ha már Ranschburg Jenő...

    Nem tudom, hogy igaz-e, állítólag verte a gyermekeit. Ha nem így van, bocsánatot kérek tőle, talán hallja szavaim.

    Nos, pont ő mondott érdekes dolgo(ka)t az erőszakmentes nevelésről.
    Egy kislánynak az volt a feladata, hogy csirkéket neveljen, gondozza őket. Természetes dolog, hogy kötődött hozzájuk.
    Ugye minden gyerek rosszalkodik, nem volt ez másképp a kislánnyal sem. Az atya egy ujjal se bántotta, de a kislánynak minden esetben le kellett vágnia egy csirkét, feldolgozni, megfőzni, és megenni.

    Édes Istenem, az ilyen lelki terror talán jobb, mint két egészséges s*ggrepacsi?

    D1Rect: Hogyne érezném a különbséget. De ugye van a "nem szabad" törvény, amelyet egy gyereknek be kell tartania. Igazad van, tudnia kell a gyereknek, hogy miért nem szabad. Tudták. Tudták, hogy nem gumiból van, tehát törékeny, és ha Isten ne adja kiesik a kezükből, talán pótolhatatlan érték válik semmivé. Elhunyt nagyi kedvenc tárgya, stb. Tudták, ezért nem nyúltak semmihez.

    Látom, elakadtál a buta kis sz*ros kiszólásnál. Jogos. De Te minek titulálnád azt az erőszakos kiccsákót, aki a reklámban szerepel? Én az ilyenekre vonatkoztattam nem túl hízelgő kiszólásomat.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz D1Rect #150 üzenetére

    Nem szabad, mert a szülő azt mondta. Korlát, amelyet tilos átlépni. Feltételezhetően nem vitatod, hogy azért egy szülő kicsit többet tud a világról, káros hatásokról, következményekről, mint egy gyerek. Ha pedig a szülő azt mondta, hogy nem szabad, akkor tilos.
    Van értelme megtiltani a gyereknek, hogy megfogja a parazsat, ne piszkálja a darázsfészket, ne nyúljon pótolhatatlan, törékeny tárgyakhoz. Ha akkor nem is fogja fel a miérteket, hiába magyarázzuk, értelme fejlődésével rájön, hogy nem önkényuralom áldozta lett, amikor engedelmeskedett akaratunknak.

    Te még sose láttál hisztiző kölyköt? Én már igen. Egy zacskó csipsz miatt hatalmas patáliát csapott le, amit aztán az anyja eredeti szándéka ellenére mégis megvett.
    Na, mi lett a vége?
    Szétrántotta a kiccsákó a zacsit, egy marékkal benyomott belőle, aztán unottan dobta a maradékot anyu szatyrába.

    Értem én, hogy szereti az ember a gyermekét, jól is van ez így. Ki ne szeretné? De a vadhajtásokat muszáj levágni. Feltéve, hogy az ember nem akarja, hogy elkanászodjon. Annak még soha nem lett jó vége.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz D1Rect #154 üzenetére

    1., Be kell látnom, én egy kapitális barom vagyok. :)
    2., Egy szóval se mondtam, hogy nem magyaráztam el gyerekeimnek a mit, hogyant, és miérteket. Ellenkezőleg, említettem, hogy sokat beszélgettünk. Bizonyára nem céltalanul. Habár "csak úgy" ment a traccsparti, de elég tudás rakódhatott le a gyerekekben.
    3., Ha a gyerek tisztában van vele, hogy szülei bölcsebbek, mint ő, és bízik bennük, akkor bizony elég az "én azt mondtam" szöveg.

    Új bekezdéseddel azonos hullámhosszon vagyunk. :K

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák